آشپزخانه مدرن سال ۲۰۲۰

آشپزخانه قلب خانه است. جایی است که شما در آن جا برای کل اعضای خانواده انرژی و وقت صرف می‌کنید تا افراد را برای ناهار و شام گرد هم جمع کنید. این مکان مهم‌ترین مکان خانه است. پس حتما باید برای یک آشپزخانه مدرن به دکوراسیون آن توجه ویژه داشت. دکوراسیون اصلی آشپزخانه را نوع کابینت‌ها و نور آشپزخانه تشکیل می‌دهد.

برای اینکه آشپزخانه مدرن زیبایی داشته باشید، باید حتما بر چیدمان کابینت‌ها دقت ویژه داشته باشید. آشپزخانه را می‌توانید با سلیقه‌ی خود تزئین کنید. برخی افراد ترجیح می‌دهند که با وسایل مختلف آشپزخانه‌ی خود را دیزاین دهند. ولی در حالت کلی کابینت های زیبا و با کیفیت به جذابیت آشپزخانه نمایی زیبا می‌دهد. البته این که آشپزخانه را بر چه نوع معماری طراحی کنید هم طبیعتا بی تاثیر نیست.

طراحی آشپزخانه مدرن کلاسیک

برای طراحی آشپزخانه مدرن کلاسیک، باید حتما از یک تری دی مکس کار ماهر کمک بخواهید تا آشپزخانه شما را طراحی کند. برای طراحی آشپزخانه مدرن کلاسیک می‌توانید از سبک طراحی کلاسیک بهره ببرید. به عبارتی از کابینت های با راحی قدیمی‌که در برخی آشپزخانه های اروپایی دیده می‌شود استفاده کنید. این طرح‌ها خصوصا در رنگ های سفید و شیری و هم چنین قهوه‌ای بسیار زیبا و جذاب می‌باشند.

البته این سبک کابینت‌ها مخصوص کسانی است که می‌خواهند کل خانه خود را به سبک کلاسیک طراحی و دیزاین دهند. به عبارتی سلیقه‌ی کلاسیک پسند دارند.

خطو خاک

طراحی آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن از معماری مدرن سرچشمه می‌گیرد. آشپزخانه مدرن مثل آشپزخانه های قدیمی‌نیست. در آشپزخانه های قدیمی‌همه چیز غیر اصولی طراحی می‌شد. مثلا ابعاد کابینت‌ها نامتناسب بود. ترکیب رنگ رعایت نمی‌شد. از نورپردازی درستی به کار گرفته نمی‌شد و شاید افراد با یک طراحی ساده فقط دیوار های آشپزخانه را با کابینت پر می‌کردند.

همچنین بخوانید : ایده‌هایی برای چیدمان میز ناهار خوری

ولی در طراحی مدرن آشپزخانه‌ها، همه چیز اصولی پیش می‌رود. کابینت‌ها بر اساس طول و عرض دیوار‌ها طراحی می‌شود. و فقط جنبه‌ی پر کردن دیوارها را ندارد. از جزیره و سوپر مارکت برای کاربردی‌تر کردن فضاها استفاده می‌شود. طراحی مدرن آشپزخانه صرفا فقط طراحی کابینت نیست. کابینت‌ها به همراه نور پردازی درست و اصولی به همراه وسایل آشپزخانه‌ی کاربردی و متناسب و با ترکیب رنگ درست، دکوراسیون آشپزخانه‌ی مدرن را تکمیل می‌کند.

در طراحی آشپزخانه مدرن شما نمی‌توانید هر وسیله‌ای که دوست دارید بخرید. و هر چیزی را برای خود رنگین کمان درست کنید. باید حتما آشپزخانه بر طبق اصولی طراحی شود. در جاهایی که لازم باشد، ابعاد کابینت‌ها بلند‌تر می‌شود و در برخی جاهای دیگر ابعاد کابینت‌ها کوتاه می‌شود.

طراحی آشپزخانه مدرن کوچک ایرانی

امروزه به دلیل وجود خانه های آپارتمانی متراژ آشپزخانه‌ها کوچکتر شده است. و شاید هر آشپزخانه کمتر از ۱۰ متر متراژ داشته باشد. برخی آشپزخانه‌ها به شدت کوچک هستند و نمی‌شود هر طرحی را برای این آشپزخانه‌ها پیاده سازی نمود. برای طراحی آشپزخانه مدرن کوچک ایرانی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ های کابینت تیره استفاده نکنید. و رنگ سفید را برای کابینت‌ها استفاده کنید. زیرا رنگ سفید آشپزخانه را بزرگتر نشان می‌دهد. و همه‌ی افراد دوست دارند که آشپزخانه دلوازی داشته باشند. برای آشپزخانه مدرن کوچک شما می‌توانید خیلی زیبا مکان را گل آرایی کنید.

همچنین بخوانید : شیوه ای نوین برای داشتن دکوراسیون شیک

با کاکتوس هایی زیبا لبه‌ی پنجره را پر کنید. می‌توانید در بین کابینت‌ها انواع شلف های چوبی و پی وی سی بچینید و انواع وسایل دکوری را درون آن‌ها جای دهید. و نکته‌ای که در ارتباط با آشپزخانه های کوچک وجود دارد این است که، از خرید وسایل اضافی و ضروری خودداری کنید. در برخی آشپزخانه‌ها دیده‌ایم که افراد تمام فضای آشپزخانه را پر می‌کنند. که ما چنین کاری را توصیه نمی‌کنیم.

خطو خاک

سخن پایانی

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن معمولا از کابینت های ام دی اف و اچ دی اف و وکیوم استفاده می‌شود. ام دی اف های براق بسیار پر طرفدار می‌باشند. شما نیز می‌توانید بسته به توان و بودجه‌ی خود برای آشپزخانه خود کابینت طراحی نمایید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *