آینه کاری ساختمان

برای زیباسازی ساختمان روش‌های مختلفی می‌توان برای جذابیت و زیبا جلوه دادن ساختمان به کار برد. در میان مواردی که برای تزئین ساختمان وجود دارد، آینه کاری ساختمان کاربرد مناسبی در شیک شدن ساختمان دارد.استفاده از این عنصر در بخش‌های مختلف ساختمان موجب بزرگنمایی در محیط خانه شده و زیبایی منحصربه فردی به خانه‌هایی با مساحت کوچک می‌دهد. وقتی در خانه‌ای که آینه کاری شده می‌نشینید فضا برایتان بسیار دانشین و جذاب خواهد بود و در حقیقت آینه کاری ساختما در محیط داخل منازل به کار می‌رود. آینه‌هایی که در تزئین ساختمان به کار میرود در اشکال مختلف هندسی و گل و بوته هستند.

آینه کار آینه را به اشکال متفاوتی برش زده و در ساختمان به کار میبرد و محیطی درخشان با جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌کند. وقتی در آینه‌ها نور می‌تابد زیبایی و درخشش ساختمان بیشتر به نظر می‌رسد. برای آینه کاری ساختمان می‌توانید خودتان دست به کار شوید و نیاز به یک فرد متخصص نیست.

آموزش آینه کاری ساختمان

برای اینکه بتوانید منزل خود را آینه کاری کنید نیاز به شناخت ابزارهای کار دارید. وسایل مورد نیاز در این کار آینه و چسب یا چسب چوب و گچ نرم و سیریش می‌باشد. ابزارهای مورد نیاز شما در آینه کاری ساختمان شامل خط کش چوبی و قلم طراحی و میز و الماس آینه و کاردک است.

قبل از شروع به کارتان طرحی را آماده کنید و طرح را سوزنی کرده و بر روی دیوار مورد نظر قرار دهید و با گرد زنی طرح بر روی دیوار کپی می‌شود. پس از اینکه طرح بر روی دیوار قرار گرفته شروع به چسباندن قطعات آینه می‌کنید. اضافه‌های آینه را به وسیله برش جدا کنید و بعد آن‌ها را روی گچ و سیریش قرار داده و فشار دهید تا در جای خود قرار گیرد.

خطو خاک

قیمت آینه کاری ساختمان

با توجه به نوع آینه‌ انتخابی ، متراژ و قطعاتی که به کار میبرید، قیمت‌ها متفاوت می‌شود. در آینه‌های با کیفیت و کیفیت کم تفاوت چندانی در قیمت وجود ندارد، بنابراین بهتر است از با کیفیت‌ترین آینه در تزئین ساختمان خود استفاده کنید.

آینه کاری دکوراتیو

با توجه به اینکه از آینه برای دیدن زیبایی‌های خود استفاده می‌کنیم به عنوان یک دکور خانه هم کاربرد دارد. برای به کاربردن آینه با توجه به سلیقه خود طرح‌های متعددی می‌توانید انتخاب کنید و زیبایی خاصی به ساختمان خود بدهید. آینه‌ها کاربرد زیبایی و تزئین در دکوراسیون منازل دارند.

آینه کاری کلاسیک

آینه کاری ساختمان مربوط به ساختمان‌های مدرن نیست و از گذشته در ساختمان با طرح‌های مختلف برای دکوراسیون خانه‌ها به کار می‌رفت. برای انجام یک آینه کاری کلاسیک باید از چهار چوب کلاسیک و قاب استفاده کنید و طرح‌هایی که انتخاب می‌کنید باید کلاسیک باشد.

آینه کاری مدرن

بسیاری از افراد برای دکور منزل خود به دنبال سبک‌های مدرن هستند و نمونه‌های مختلفی از آینه کاری ساختمان در بازار موجود است.

به راحتی می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌ها و یا سایت‌های مختلف انواع آینه کاری را مشاهده کنید و یک مدل مدرن مد نظر بگیرید و از متخصص آینه کاری بخواهید که مانند نمونه انتخابی در منزل شما کار کند. در آینه کاری مدرن طرح‌ها ساده و شلوغ نیستند و جلوه‌ای زیبا دارند.

خطو خاک

آینه کاری سنتی

تفاوتی که در این آینه کاری ساختمان با آینه کاری مدرن دارد، در به کار گیری شکل آینه و چهارچوب و رنگ به کار رفته است. در آینه کاری مدرن رنگ به کار رفته ساده و بدون استفاده از رنگ‌های اضافی است ولی در آینه کاری سنتی از رنگ‌های مخلتف و قاب چوبی در دور طرح به کار می‌رود.

طرح‌های سنتی بسیار زیبا و جلوه‌ای خاص دارند و بسیاری از افرادی که به کارهای سنتی علاقه دارند، از این سبک در منازل خود به کار می‌برند.

آینه کاری سقف پذیرایی

در آینه کاری ساختمان علاوه بر دیوار قسمت‌های مختلف ساختمان سقف پذیرایی هم آینه کاری می‌شود و انعکاس تصاویر در آینه جذابیت دیگری به زیبایی منزل می‌دهد.

از طرح‌های مختلفی برای آینه کاری سقف استفاده می‌شود و باید حرفه‌ای در سقف انجام شود. در گذشته این نوع آینه کاری به همراه گچ بری به کار می‌رفت ولی در حال حاضر طرح‌های ساده‌تر کاربرد دارد.

در پایان اگر قصد کفپوشی ساختمان را نیز دارید، برای آشنایی بیشتر با انواع کفپوش ساختمان ها مقاله کفپوشی ساختمان را مطالعه بفرمایید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *