بازسازی خانه های قدیمی

زندگی در خانه های قدیمی شاید برای برخی افراد بسیارجذاب باشد. ولی خانه های قدیمی، همانطور که از نام آن ها پیداست، ممکن است به یک مخروبه تبدیل شده باشند. خانه های قدیمی در اکثر مواقع نیاز به تعمیرات اساسی دارند و گاهی اوقات شاید لازم باشد که این خانه را از پای بست ویران کرد و مجدد ساخت. در حالت کلی اگر بخواهیم در ارتباط با بازسازی خانه های قدیمی صحبت کنیم، می توانیم بگوییم ممکن است خیلی هزینه بر باشند. زیرا این خانه ها بر مبنای معماری قدیم شکل گرفته اند. این که بخواهید چگونه به بازسازی خانه قدیمی بپردازید، کاملا به شما و سلیقه ای که دارید، بستگی دارد.

خانه های قدیمی معمولا مثل آپارتمان ها نیستند. این خانه دارای حیاط هستند و شاید لازم باشد که شما به سازی حیاط نیز بپردازید. ما در این در حالت کلی توضیح می دهیم که چگونه می توان بازسازی نمود.

بازسازی حیاط های قدیمی

اگر می خواهید حیاط یک خانه ی قدیمی را بازسازی کنید، یا باید طرحی جدید را پیاده سازی کنید و یا این که همان فضا را تعمیر کنید. البته می توانید تلفیقی از این دو کار را نیز انجام دهید. مثلا اگر حوض داخل حیاط تخریب شده باشد می توانید آن را بازسازی کنید. و یا اگر می خواهید تنوعی را برای حیاط خانه ایجاد کنید، می توانید یک حوض را برای حیاط و بازسازی خانه قدیمی تهیه کنید. قراردادن حوض در داخل حیاط می تواند ایده ی خوبی باشد. همچنین می توانید دیوارها را مجدد تعمیر کرده و با گل های طبیعی مزین کنید. گلدان دیواری زیادی برای طراحی و زیبا سازی حیاط خانه به وجود آمده است. و شما می توانید آن ها را خریداری کنید و بر روی دیوارها نصب کنید.

ایده های زیادی برای بازسازی حیاط خانه قدیمی وجود دارد. ایجاد فضای سبز، ایجاد انواع باغچه های کوچک، ایجاد حوض، ایجاد آلاچیق و فضایی برای نشیمن، از جمله ایده هایی است که می توانید برای بازسازی خانه قدیمی بکار ببرید.

خطو خاک

همچنین بخوانید : راهنمای بازسازی منزل

بازسازی باغچه قدیمی

برای بازسازی باغچه قدیمی می توانید ابعاد باغچه را بزرگتر و یا کوچکتر کنید. و یا با گل هایی زیبا داخل آن را مزین کنید. حتی می توانید درختچه ای را داخل باغچه بکارید. برای دورتا دور باغچه می توانید آن را با نرده های چوبی رنگ شده مزین کنید. همچنین می توانید باغچه خانه خود را به فضایی برای سبزی کاری اختصاص دهید.

برای این که مجدد از باغچه خانه خود استفاده کنید، می توانید آن را خاک آن را تعویض کنید. اگر باغچه خانه شما بسیار بزرگ است، می توانید فضایی را برای نشیمنگاه اختصاص دهید. و با آلاچیقی کوچک، این مکان را مزین کنید.

گل آرایی در طراحی حیاط خانه اهمیت زیادی دارد. با گل آرایی باغچه، به حیاط خانه خود زینت بخشید.

بازسازی خانه قدیمی می توانید فضایی دل انگیز و روح بخش را ایجاد کند. بسیاری از افراد، ترجیح می دهند که بافت خانه قدیمی خود را حفظ کنند و حتی برخی افراد خانه های قدیمی را به مکانی برای کسب درامد مبدل می سازند. مثل کافه های سنتی، رستوران های سنتی، موزه های سنتی، مسافرخانه های سنتی و غیره.

حیاط سنتی

برای بازسازی خانه قدیمی و قسمت حیاط خانه، می توانید سنگ های آجری شکلی که به رنگ سرخ در بازار وجود ارند را تهیه کرده و دیوارهای حیاط را با آن مزین کنید. اگر به صورت فابریک، دیوار های حیاط خانه، آجری شکل است، می توانید روی آجرها را با رنگ زرشکی و آجری جلوه دهید.

از تخت های سنتی به همراه پشتی و سرویس شاه نشین که با جنس ترمه در بازار موجود می باشد، می توانید حیاط خانه را زینت بدهید. درست مثل سفره خانه های قدیمی.

همچنین بخوانید : زیبا ترین نمای ساختمان

اگر حیاط خانه حوض ندارد، می توانید حوضی را هر چند که کوچک باشد، برای خانه خود، طراحی کنید. و داخل حوض را با کاشی های آبی رنگ مزین کنید. می توانید دور حوض را با گلدان های گل، زیبا کنید.

گلدان هایی که حالت آویز دارند نیز، برای حیاط خانه بسیار مناسب می باشند. می توانید دورتا دور دیوارهای خانه را با گل مزین کنید.

حیاط را سنگ فرش کنید و با چمن مصنوعی بپوشانیدو استفاده از چمن مصنوعی برای بازسازی خانه قدیمی خصوصا حیاط خانه، می تواند ایده خوبی باشد.

طراحی آبشار مصنوعی و آب نما نیز می تواند ایده ی بسیار خوبی باشد که در این خصوص باید از یک طراح و مهندس معماری داخلی، کمک بگیرید.

خطو خاک

 

سخن پایانی

بازسازی خانه قدیمی ممکن است برای شما هزینه بر باشد. ولی اگر بخواهید همان سبک را با تغییراتی جزئی تعمیر کنید، می تواند برای شما هزینه کمتری را در پی داشته باشد. ایده های زیادی برای این کار وجود دارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *