بازسازی خانه ویلایی

بازسازی خانه ویلایی و یا نوسازی آن به مجموعه فعالیت‌های اطلاق می‌شود که با حفظ ارزش‌های ساختمان، کارکرد جدیدی به وجود می‌آورند. پیش از هر چیز لازم است هدف از بازسازی خانه و انتظارات صاحب‌ملک مشخص شود. درنهایت با بررسی کلی سازه ساختمان، مراحل بازسازی آغازشده و ایرادات موجود در خانه برطرف می‌شود.

مراحل بازسازی خانه ویلایی

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از بازسازی خانه دریافت کنید، لازم است فرآیند بازسازی را طی چندین مرحله پیش ببرید. اولین مرحله به بررسی اهداف و توقعات اختصاص می‌یابد. بسیار حائز اهمیت است که در همین ابتدای کار، میزان بازسازی و تغییرات و تحولات را مشخص کنید. در قدم بعد بودجه خود را بررسی کرده و میزان تطابق این دو موضوع را بررسی کنید.

خطو خاک

استخدام و مشورت با نیروهای متخصص

برای بازسازی و تعمیر خانه‌های ویلایی لازم است از افراد خبره مشورت بگیرید. استخدام یک پیمانکار کمک می‌کند تا بخش اعظمی از مراحل بازسازی خانه ویلایی زیر نظر یک فرد متخصص صورت بگیرد. یک پیمانکار حاذق در طول مراحل بازسازی شما را همراهی کرده و میزان احتمال تحقق انتظارات شما را می‌سنجد. بهتر است درصورتی‌که اقدام به استخدام پیمانکار می‌کنید، یک قرارداد سفت‌وسخت با او ببندید و جنس متریال به‌کاررفته، هزینه کار و حتی زمان دقیق اجرا را در آن لحاظ کنید.

شروع فرآیند بازسازی

در بازسازی خانه ویلایی اولین آیتم دیوارها هستند. دیوارهایی که نم گرفته‌اند و یا در موقعیت مناسبی قرار ندارند، می‌بایست موردبازسازی قرار بگیرند. بازسازی دیوارهای فرسوده و تراش دیوارهای نمور کمک می‌کند تا بازسازی به شکلی اصولی و فنی انجام شود.

دیوارهای غیر باربر می‌توانند حذف شوند و با برای تفکیک فضا به محیط خانه اضافه شوند. پس از رفع ایرادات احتمالی، نوبت به زیباسازی دیوارها می‌رسد. شما می‌توانید با توجه به بودجه مدنظر خود از انواع دیوار پوش ها همچون کاغذدیواری، سنگ‌ها و شیشه‌های زینتی، تایل های آلومینمی و یا پنل های دکوراتیو استفاده کنید.

سقف و کف به ترتیب از اولویت‌های بعدی بازسازی خانه ویلایی هستند. سقف‌های نمور نیاز به اصلاح بیشتری دارند. سقف‌های کثیف و ترک‌خورده نیز به رنگ‌آمیزی مجدد احتیاج دارند. برای پوشش سقف می‌توانید از نقاشی سقف و یا پوسترهای سه‌بعدی برای پوشش زیر لوستر استفاده کنید.

انتخاب کف‌پوش تقریباً آخرین مرحله از بازسازی خانه ویلایی به شمار می‌آید. کف هایی که زیرسازی مناسبی ندارند در این مرحله اصلاح‌شده و تعمیر می‌شوند. ممکن است برای از بین بردن رطوبت سقف در طبقات پایین، نیاز به اصلاح کف داشته باشید. با عبور از این مراحل می‌توانید کف‌پوش موردنظر خود را در میان انواع سرامیک، سنگ، پارکت و یا لمینت انتخاب کنید.

خطو خاک

انواع مختلف بازسازی خانه ویلایی

هدف از بازسازی خانه تعیین‌کننده نوع آن خواهد بود. به‌طور حتم بازسازی خانه در مواردی که نیاز به اصلاحات فنی و تخصصی دارد، در مقایسه بازمانی که نیاز به زیبایی سازی واحد مسکونی دارید، متفاوت است. برای هر یک از این نوع بازسازی مراحل مختلف و سبک متفاوتی تعریف می‌شود.

  • بازسازی حفاظتی

هر نوع تغییری که برای اصلاح سازه ساختمانی و محافظت از آن در برابر خرابی صورت می‌گیرد، در این دسته از بازسازی خانه ویلایی قرار می‌گیرد. در این روش ابتدا سازه ساختمان ازلحاظ میزان آسیب بررسی‌شده و در قدم بعد موارد امنیتی و حفاظتی به کار می‌رود.

  • بازسازی سبکی

برخلاف نمونه قبل، در بازسازی سبکی هیچ‌گونه تغییرات و اصلاحی در سازه اصلی ساختمان ایجاد نمی‌شود. بلکه فضای کلی خانه زیباسازی شده و بخش‌های جدید جایگزین بخش‌های فرسوده و کهنه می‌شود. این دسته از بازسازی‌ها اگرچه جزئی و کوچک هستند، اما تغییراتی شگرف ایجاد می‌کنند.

سخن پایانی

بازسازی خانه ویلایی می‌تواند کارکرد آن را مجدداً احیا کند. برای اینکه خانه ویلایی و قدمی خود را بازسازی کنید لازم است در قدم اول از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. سپس با تعیین بودجه و توقعات خود، فرآیند بازسازی را آغاز کنید. بازسازی را می‌توان در دو سبک سبکی و حفاظتی انجام داد و علاوه بر زیباسازی ساختمان، آن را در برابر عوامل آسیب‌زا محافظت نمود.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *