چگونه بالکن بهاری جذاب داشته باشید ؟

فصل بهار بهترین موقعیت برای تغییر در خود و سایر چیزهاست. بالکن بهاری یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای خلوت کردن است. تصور کنید این فضا را با یک دکوراسیون بهاری زیبا کنید. در این شرایط شما می‌توانید کنجی زیبا برای دوری از هیاهوی شهری برای خود بسازید.

چگونه بالکن بهاری جذاب داشته باشید ؟

در اینجا ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه یک بالکن بهاری زیبا برای خودتان بسازید.

  • بالکن خود را برق بی اندازید!

فضاهای بیرونی همچون بالکن در فصل‌های پاییز و زمستان در معرض باد و برف و … هستند. در نتیجه در ابتدای فصل بهار، به احتمال زیاد بالکن کثیفی خواهید داشت! پس اولین کار این است که تمامی این فضا را به طور کامل تمیز کنید و به قول گفتنی برق بیندازید!

خطو خاک

  • تعمیرات لازم را انجام دهید

اگر صندلی شکسته‌ای در بالکن دارید و یا رنگ گلدان، میز و … از بین رفته بهتر است که آن‌ها را تعمیر و رنگ کنید. لازم نیست برای داشتن بالکن بهاری ، همه چیز را نو بخرید! اتفاقاً صندلی‌های چوبی قدیمی که خودتان رنگ و یا تعمیر کرده‌اید، فضای زیباتری ایجاد می‌کنند.

  • لوازم اضافی را بردارید

بالکن را با انباری اشتباه نگیرید! هیچ‌گاه وسایل اضافه خود را در بالکن قرار ندهید. بالکن همچون دیگر بخش‌های خانه شما فضایی است که باید رفت‌وآمد در آن راحت باشد پس سعی کنید تنها وسایل کاربردی همچون یک مبل یا صندلی را در گوشه‌ای از دیوار قرار دهید.

همچنین بخوانید : ایده‌های ناب برای طراحی قفسه در منزل

  • مبلمان مخصوص بالکن تهیه کنید

قرار دادن یک دست مبلمان شیک فضای بالکن شما را به طور کامل دگرگون می‌کند، اگر می‌خواهید این تغییر برایتان هزینه کمتری داشته باشد فقط به تعویض پارچه‌های رومبلی و صندلی‌ها (در صورتی که صندلی‌هایتان دارای رویه‌ی پارچه‌ای است) بسنده کنید. در صورتی که می‌خواهید مبلمان جدیدی تهیه کنید حتماً بالکن را متر کنید و سپس بر اساس آن اندازه‌ها، مبلی مناسب خریداری کنید.

  • استفاده از گلدان‌ها را فراموش نکنید

گلدان‌ها جزء جدانشدنی بالکن‌ها هستند. علاوه بر زیبایی بی نظیر گلدان‌ها احساس زندگی و شادابی را در شما زنده می‌کنند. از آنجایی که در بالکن نور خورشید به صورت مستقیم می‌تابد، گیاهان شما رشد خوبی خواهند داشت. شما می‌توانید یک طرف بالکن را مبل قرار دهید و طرف دیگر را چندین گلدان زیبا بگذارید. در صورتی که جای کافی ندارید می‌توانید از گلدان‌های آویزانی بهره ببرید.

خطو خاک

  • حریم مناسب در بالکن بسازید

شما می‌توانید در بالکن بهاری خود فضای را به صورتی طراحی کنید که بتوانید از مهمان خود در آنجا پذیرایی کنید. اگر تمیزی بالکن برایتان اهمیت دارد، می‌توانید اطراف آن را شیشه بکشید تا کمتر گرد و خاک وارد بالکن شود. در صورتی که نور خورشید شدیدی به درون بالکن شما وارد می‌شود، می‌توانید کمی شیشه را دودی کنید تا با خیال راحت قهوه خود را در آنجا میل کنید و کتابتان را بخوانید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *