بزرگتر کردن پذیرایی با راهکار‌ها و ترفند‌های زیر

بزرگتر کردن پذیرایی یکی از راهکارهایی است که افراد برای بزرگ کردن خانه‌های نقلی آن را بکار می‌گیرند. امروزه تمامی خانه‌ها آپارتمانی است و متراژ کوچکی دارد. و باید ترفند‌هایی را برای بزرگتر نشان دادن خانه بکار گرفت.

بزرگتر کردن پذیرایی

پذیرایی قلب خانه است و پر تردد‌ترین مکان در خانه است و شما باید حتما به فکر زیبایی پذیرایی منزل خود باشید. چگونه این کار را انجام دهیم؟ با ما همراه باشید تا ترفند‌های بزرگتر کردن پذیرایی را برای شما بیان کنیم.

  • باید تمامی اجزای خانه یک رنگ باشد

رنگ دیوار‌ها، رنگ فرش، رنگ مبلمان، رنگ وسایل دکوری و یا حتی سرامیک یا پارکت و یا موکت‌ها باید حتما یک رنگ باشد. ترجیحا برای بزرگتر نشان دادن پذیرایی از رنگ سفید استفاده کنید. ولی اگر فکر می‌کنید که رنگ سفید زود کثیف می‌شود، می‌توانید از رنگ‌هایی با تناژ ملایم استفاده کنید. ولی حتما رنگ دیوار باید سفید رنگ باشد.

خطو خاک

  • از پرده‌هایی به رنگ سفید و پنجره‌های بزرگ استفاده کنید

همچنین اگر قصد خانه ساختن دارید برای بزرگتر کردن پذیرایی و همچنین بزرگتر نشان دادن فضای خانه از پنجره‌های بسیار بزرگ با پرده‌هایی به رنگ سفید استفاده کنید. زیرا نور پذیرایی را بزرگتر نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید : چگونه اتاق نشیمن زیبا و بی‌نظیر داشته باشید

  • برای بزرگتر کردن پذیرایی می‌توانید کل کف خانه را پارکت کنید

پارکت، کفپوش‌های چوبی یا فشرده، سرامیک می‌تواند موجب بزرگتر کردن پذیرایی شود. اگر آشپز خانه در قلب و مرکز پذیرایی قرار دارد، حتما کف آشپزخانه را با کف پذیرایی ست کنید. مثلا اگر قصد دارید کف منزل را پارکت کنید باید کف آشپزخانه هم به رنگ کف پارکت پذیرایی باشد. یا مثلا می‌توانید کف آشپز خانه را نیز پارکت کنید. البته فقط برای آشپزخانه‌هایی که در مرکز اتاق پذیرایی قرار دارند این رزوش را پیشنهاد می‌کنیم. رنگ‌های سفید، شیری، آجری و کرم روشن برای بزرگتر کردن پذیرایی بسیار مناسب می‌باشد.

خطو خاک

  • فضای خانه هر چه خلوت ‌تر باشد برای بزرگتر کردن پذیرایی بهتر است

در برخی خانه‌ها و منازل دیده می‌شود که انواع و اقسام لوازم دکوری در همه جای خانه دیده می‌شود و به قدری خانه شلوغ است که بیشتر شبیه به یک سمساری می‌ماند. برای اینکه پذیرایی منزل شما بزرگ جلوه کند، خانه را شلوغ نکنید. از وسایل دکوری کمتری استفاده کنید. و در اقصی نقاط خانه گلدان قزار ندهید. با یک استند گل در گوشه‌ای از خانه می‌توانید منزل خود را زیبا کنید. از مبلمان ساده و رنگ روشن استفاده کنید. هر چه ساده‌تر محیط صمیمی تر.

  • خانه‌ی خود را همیشه مرتب و تمیز نگه دارید

دیده شده است در خانه‌هایی که فرزند کوچک دارند، در اقصی نقاط خانه تاب کودک، وسایل و اسباب بازی کودک و همچنین رخت آویز کودک در داخل اتاق پذیرایی قرار دارد. وسایل کودک را به اتاق خواب ببرید و سعی کنید که پذیرایی شلوغ نشود.

همچنین بخوانید : ست کردن فرش آبی با انواع مبلمان

  • از مبلمان ال مانند استفاده کنید

برای خانه‌های کوچک خرید مبلمان سلطنتی و استیل را پیشنهاد نمی‌کنیم، زیرا موجب کوچک نشان دادن فضا می‌شوند. پیشنهاد ما به شما خرید مبلمان ال مانند است. مبل‌های ال کوچک در رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارند و برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب می‌باشند. اگر از نشستن بر روی مبا‌های ال مانند، احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید کوسن‌هایی را تهیه کنید و بر روی مبل‌ها قرار دهید تا در هنگام نشستن، پشتتان احساس راحتی کند.

خطو خاک

  • برای بزرگتر کردن پذیرایی بین مبل و دیوار فاصله ایجاد کنید

بین مبل و دیوار باید حتما فاصله وجود داشته باشد. این کار باعث بزرگتر کردن پذیرایی می‌شود. همچنین مبل‌ها را دور تا دور پذیرایی بچینید و مبل را در مرکز و یا وسط خانه قرار ندهید، زیرا موجب کوچک نشان دادن پذیرایی می‌شود.

سخن پایانی

اگر نو عروس هستید و قصد خرید جهیزیه دارید حتما وسایلتان طوری بخرید که اصول ترکیب رنگ در ست کردن وسایل رعایت شده باشد. و از رنگ‌های روشن می‌توانید برای بزرگتر کردن پذیرایی استفاده کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *