معرفی ۷ ترند طراحی داخلی دکوراسیون

پس از خرید یا اجاره خانه، طراحی دکوراسیون آن جز اولویت‌های هر فردی قرار می‌گیرد. شرکت‌های ساخت و تولید مبلمان هر ساله بر اساس تحقیقات خود و علاقه مردم، ترندهایی را برای دکوراسیون عنوان می‌کنند. برخی از این ترند ها برای دکوراسیون خانه ایرانی مناسب نیست، اما بسیاری از آن‌ها با تمامی نوع سبک‌های دکوراسیون هماهنگی دارد. در این مقاله می‌خواهیم بهترین ترندهای طراحی داخلی دکوراسیون را برای شما عزیزان عنوان کنیم. همراه با ما باشید.

معرفی ترندهای طراحی داخلی

۱. رنگ کردن سقف

بیشتر افراد به سقف هیچ‌ گونه توجهی نشان می‌دهند. این در حالی است که سقف هم عاملی مهم در دکوراسیون داخلی است. خوشبختانه رنگ کردن سقف به رنگ‌های تند و زنده یکی از ترندهای محبوب شده است و افراد بسیاری آن را در طراحی داخلی خانه به کار می‌برند.

۲. پایداری مبلمان خانه

در این ترند به محیط زیست اهمیت زیادی داده می‌شود. در واقع با خرید و تهیه مبلمان پایدار، از منابع زمین کمتر استفاده کرده و در نتیجه به سلامت زمین کمک می‌کنید. در این راستا ما به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم برای خرید مبل حتماً این سؤالات را بپرسید: مبلمان از چه پارچه و چوبی تهیه شده؟ چند سال عمر می‌کند؟ در نهایت آن دست از مبلمانی را تهیه کنید که دوام بیشتری دارند.

همچنین بخوانید : بزرگتر کردن پذیرایی با راهکار‌ها و ترفند‌های زیر

۳. بازگشت دوباره کاغذ دیواری

این ترند طراحی داخلی ما را به زمان‌های گذشته دوباره برمی‌گرداند و استفاده از دیوارهای خالی را منع می‌کند. از شاخص‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری می‌توان به طبیعت، اشکال هندسی و انتزاعی اشاره کرد که در طراحی داخلی دکوراسیون دیده می‌شوند.

خطو خاک

۴. استفاده از لوازم خانگی چندکاره

با توجه به کوچک شدن خانه‌ها استفاده از لوازم خانگی چندکاره به یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین ترندهای طراحی داخلی تبدیل شده است. برای مثال شما می‌توانید از مبلمانی استفاده کنید که تخت شو هم هستند همچنین می‌توانید در پشت مبلمان خود قفسه به کار ببرید.

۵. استفاده از گیاهان بزرگ در طراحی داخلی

استفاده از گیاهان بزرگ و سبز یکی از بهترین ترندهای طراحی داخلی دکوراسیون است. گیاهان حس زندگی را در فضای خانه زنده کرده و باعث هرچه زیباتر شدن فضای داخلی خانه می‌شوند. دقت کنید گیاهان آپارتمانی خود را در جایی قرار دهید که نور کافی به آن‌ها برسد. از جمله گیاهان آپارتمانی مناسب برای دکوراسیون داخلی عبارت‌اند از گلدان‌های شفلرا، دیفن باخیا، دراسنای پرچمی و آرالیا

خطو خاک

۶. استفاده از لبه‌های منحنی در لوازم منزل

در این ترند دیگر مبلمان، میزها و … به سطوح تند و تیز نیازی ندارند و شما می‌توانید از لبه‌های منحنی بدون هیچ‌گونه تردیدی بهره ببرید. این مدل وسایل و چینش مبلمان جزو ترندهای طراحی داخلی خانه است که در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی هم بسیار محبوب بود و دوباره در حال بازگشت به طراحی داخلی دکوراسیون خانه‌ها است.

همچنین بخوانید : طراحی داخلی منزل با ترفندهایی ایده آل

۷. به کار بردن رنگ‌های برجسته در تمامی بخش‌ها

یکی از محبوب‌ترین ترندهای طراحی داخلی استفاده از رنگ‌های برجسته همچون آبی پررنگ، سرخابی یا نارنجی تند در بخش‌های مختلف دکوراسیون است. البته دقت کنید که از این رنگ‌ها بیش از اندازه استفاده نکنید، چراکه هارمونی فضا را از بین برده و تکراری می‌شوند.

 

ترندهای طراحی داخلی می‌توانند نقش زیادی در دکوراسیون داخلی خانه شما داشته باشند. شما کدام یک از این ترندها را دوست داشتید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *