ایده ‌هایی کم هزینه برای تزیین تراس و بالکن منازل

تراس فضای روح بخش منزل شماست؛ و تداعی‌گر یک حیاط زیباست. در خانه‌های آپارتمانی که افراد از داشتن حیاط محروم هستند، باید حتما فضایی روح بخش را در منزل خود درست کنند. هیچ مکانی ارامش بخش‌تر از تراس منزل شما نیست. در ادامه ۸ ایده خلاقانه را برای تزیین تراس و بالکن بیان خواهیم کرد.

تزیین تراس و بالکن

برای تزیین تراس و بالکن منزل خود می‌توانید ایده‌های مختلفی را بکار بگیرید. تا مثل یک طبیعت زیبا برایتان جلوه کند.

ایده‌ی اول)

از چمن مصنوعی استفاده کنید

متناسب با متراژ تراس خود، چمن مصنوعی بخرید و در کف تراس پهن کنید. اگر در مناطق باران خیز زندگی می‌کنید، حتما چمن مصنوعی با کیفیت خوب را خریداری نمایید. تا آب باران به داخل آن نفوذ پیدا نکند.

همچنین بخوانید : ایده‌های ناب برای طراحی قفسه در منزل

ایده‌ی دوم)

از گلدان‌های رنگی غافل نشوید

برای تزیین تراس منزل خود می‌توانید، یک قسمت از دیوار تراس را انتخاب کنید و گلدان‌ها را در آن جا نصب کنید. ترجیحا از گلدان‌های پلاستیکی رنگی استفاده کنید؛ و یا می‌توانید از استند گل بلند و طبقه‌ای برای چیدن گلدان‌ها و دادن فضایی روح بخش به تراس منزل خود استفاده کنید.

خطو خاک

ایده‌ی سوم)

شلف‌های چوبی یا جعبه‌های میوه برای چیدن گل‌ها

شلف‌های چوبی در انواع و اقسام مدل‌های مختلفی در بازار موجود می‌باشد. شما می‌توانید این شلف‌ها را خریداری کنید و بر دیوار تراس منزل خود نصب کنید. اگر ذوق هنری دارید و دلتان می‌خواهد که خودتان دست به کار شوید، می‌توانید جعبه‌های چوبی میوه را رنگ کنید و به عنوان طبقه از آن‌ها استفاده کنید. در انتخاب رنگ مختار هستید که هر رنگی را دوست دارید، انتخاب کنید.

ایده‌ی چهارم)

میز و صندلی حصیری برای تزیین تراس و بالکن

اگر متراژ تراس منزل شما بزرگ است، پیشنهاد می‌کنیم یک دست ۶ نفره یا به اندازه‌ی دو نفر، میز و صندلی خریداری نمایید. میز و صندلی با جنس حصیر می‌تواند فضای دنجی را برای نوشیدن چای در هوای بارانی برای شما ایجاد کند.

خطو خاک

ایده‌ی پنجم)

استفاده از فانوس‌های فانتزی برای روشنایی در شب

در زمان‌های قدیم از فانوس، برای روشنایی استفاده می‌شد. ولی امروزه این وسیله‌ی کاربردی جنبه‌ی هنری به خود گرفته است. می‌توانید چند عدد فانوس را به دیوار تراس منزل خود آویزان کنید و در هنگام شب روشن کنید. از فضای شاعرانه و عاشقانه‌ای که تداعی شده است، لذت ببرید.

همچنین بخوانید : چگونه بالکن بهاری جذاب داشته باشید ؟

ایده‌ی ششم)

ترشیجات را به شکلی کاملا هنری در داخل تراس بچینید

همه‌ی ما از ترشیجات و انواع ترش‌کننده‌ها و رب‌های مختلف برای سرو غذا استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید شیشه‌هایی قدیمی را خریداری نمایید و ترشیجات را درون آن بریزید و به شکلی کاملا خلاقانه داخل تراس بچینید تا جلوه‌ای قدیمی و کلاسیک به تراس منزلتان بدهد.

خطو خاک

ایده‌ی هفتم)

سیر و فلفل‌ خشک را به شکل بوته‌ای بر دیوار تراس نصب کنید

بسیاری از افراد عاشق خشک کردن سیر و خشک کردن فلفل‌های قرمز رنگ هستند. شما می‌توانید به شکل کاملا خلاقانه این بوته‌ها را به دیوار آویزان کنید تا تداعی‌گر زمان‌های قدیم باشد. البته برای کسانی که تم کلاسیک می‌پسندند، این روش را توصیه می‌کنیم.

ایده‌ی هشتم)

یک حوض فیروزه‌ای رنگ را داخل تراس خود قرار دهید

یک حوض فیروزه‌ای با کاشی‌هایی خوش رنگ و چند ماهی گلی که مشغول شنا کردن در آن می‌باشند، می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به تراس منزلتان بدهد. می‌توانید مقداری صدف نیز داخل حوض بریزید. اگر کودک وروجک در منزل خود ندارید، حتما از این ایده برای تزیین تراس استفاده کنید.

سخن پایانی

تراس را به فضایی طراوت بخش برای منزل خود تبدیل کنید. حتما از ایده‌های ساده‌ای که در بالا خدمتتان بیان نمودیم برای تزیین تراس منزل خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *