دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن با ایده‌های جدید

دوست دارید که آشپزخانه‌ی قدیمی خودتان را نو بکنید؟ و یا با متد‌های نوین روز جلا و جلوه‌ی زیبایی به آشپزخانه‌ی خود بدهید؟ در این بخش می‌خواهیم به شما ترفند‌هایی را برای ایجاد دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن به شما آموزش دهیم. با استفاده از این ترفند‌ها شاید نیازی نداشته باشید که بخواهید هزینه‌های سنگینی را متحمل شوید.

خطو خاک

ما به طور طبیعی، وقتی که وارد آشپزخانه می‌شویم بر روی هر چیزی که طبیعی است توجه می‌کنیم و یکی از قابل توجه‌ترین تغییراتی که می‌توانید در آشپز خانه‌ی خود ایجاد کنید، تزئین دیوارهای آشپزخانه است. بیشتر تلاش‌هایی که دیزاینر‌های معروف بر روی دکوراسیون آشپزخانه انجام می‌دهند، عمده‌ی کارهایشان، بر روی وسایل، میز و اپن آشپزخانه است. به عبارتی بر روی شیک بودن وسایل تمرکز می‌کنند. اما اگر می‌خواهید به دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن خود توجه داشته باشید، می‌توانید بر روی طراحی دیوار‌های آشپزخانه متمرکز کنید.

همچنین بخوانید : ایده‌هایی برای چیدمان میز ناهار خوری

دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن با ایده‌های جدید

بعضی از افراد به دنبال آسان‌ترین راه، که تعویض کابینت آشپزخانه است می‌روند. و با این کار دکوراسیون آشپزخانه به طور کلی عوض می‌شود. و همچنین ممکن است که هزینه‌ی بسیار زیادی را برای آن‌ها در بر داشته باشد. طبیعتا برای دکوراسیون آشپزخانه‌ی مدرن باید از چوب‌های بسیار جذاب و با کیفیت همانند MDF و HDF و چوب وکیوم استفاده کرد. اگر توان مالی شما می‌رسد می‌توانید از یک طراح یا‌‌تری دی مکس کار بخواهید که برایتان طرح کلی آشپزخانه‌ی شما را طراحی کند.

خطو خاک

ولی ما اینجا می‌خواهیم خلاقانه‌ترین راهکارها را برایتان معرفی کنیم.

نگاهی گذرا به آشپزخانه خود بیندازید. اول چه می‌بینید؟ احتمالا یک دیواری با کاشی‌های فرسوده و یا رنگی کسل‌کننده؟ یا احتمالا چربی‌هایی که ماندگاری آن‌ها بر روی دیوار آشپزخانه خوشایند به نظر نمی‌رسد و بر روی دیوار‌ها تثبیت شده است و یا این که مدت زیادی است که چشمانتان به کاشی‌ها و رنگ دیوار آشپزخانه عادت کرده است. حالا وقت تغییر است لازم است دست بجنبانید! ! !

۵ ایده جدید برای دکوراسیون آشپزخانه

در این بخش با انجام چهار ایده‌ی جدید و جذاب و نو، می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه‌ی قدیمی خود را به دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن تبدیل کنید.

 • استفاده از پالت ۳ رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن

رنگ یکی از سریعترین و ارزان‌ترین راه‌ برای نو کردن دیوار‌های آشپزخانه و اتاق هاست. اما چگونه این سه رنگ را باید در دکوراسیون آشپزخانه‌ی مدرن لحاظ کنیم؟

خطو خاک

رنگ ۱: رنگ کلی نمای آشپزخانه‌ی شماست که قابل تغییر نیست. حالا می‌تواند رنگ کابینت‌ها باشد یا رنگ میز.

رنگ ۲: انتخاب این رنگ در دکوراسیون، بسته به سلیقه‌ی شماست. از این رنگ برای رنگ دیوار آشپزخانه‌ی جدید خود استفاده کنید که به عنوان رنگ مکمل، آشپزخانه‌ی شما را تکمیل کند. این رنگ به عنوان رنگ زمینه‌ی دکوراسیون آشپزخانه‌ شما محسوب می‌شود.

رنگ ۳: رنگی که آشپزخانه‌ی شما را خاص و شیک می‌کند. این رنگ اغلب یک رنگ جسورانه و غیر منتظره است که بسته به سلیقه‌ی شما انتخاب می‌شود. که با این رنگ می‌توانید لوازم آشپز خانه‌ی خود مثل گلدان‌ها، شیشه‌های ترشی یا ظروف قند و چای و شکر و اقلام ریز را می‌توانید رنگ کنید. حتی می‌توانید لوازم برقی آشپز خانه‌ی خود را نیز رنگ کنید. این کار دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن شما را شیک جلوه می‌دهد.

در آخرین مرحله‌ی کار، می‌توانید سه تابلو دقیقا مطابق این سه رنگ را انتخاب کنید و در آشپزخانه‌ی خود نصب کنید. این ایده می‌تواند کاری که انجام داده‌اید را به امری خاطره آمیز، تبدیل کند.

 • بهترین ایده‌های تزئین آشپزخانه با یک نقطه‌ی کانونی شروع می‌شود

سعی کنید دکوراسیون آشپزخانه‌ی فعلی خود را به روشی که فردی برای اولین بار وارد آشپزخانه می‌شود و مشاهده می‌کند، ببینید. وارد آشپزخانه خود شوید و به آنچه توجه می‌کنید فکر کنید. آیا آن چیز، اولین چیزی است که آن را می‌پسندید و یا چیز دیگری هم هست؟ اگر اینطور نیست، اول چه چیزی را ترجیح می‌دهید؟ آن نقطه و نزدیکترین دیوار را نقطه‌ی کانونی خود قرار دهید.

خطو خاک

نقاط کانونی چشم نواز هستند و از لحاظ بصری به سمت شما جذب می‌شوند. در مقایسه با بقیه‌ی جاهای آشپزخانه، نقطه‌ی کانونی بسیار بینظیر می‌باشد. برای ایجاد دیوار کانونی در آشپزخانه‌ی خود، یکی از این روش‌ها را امتحان کنید:

 1. می توانید دیواری که در معرض توجه است را انتخاب کنید و رنگ آمیزی کنید و یا یک طرح مدرن یا هر طرحی که دوست دارید را بر روی دیوار پیاده کنید.
 2. از کاغذ دیواری طرح دار یا خوش رنگ نیز می‌توانید استفاده کنید. سعی کنید در این خصوص بیمحابا عمل کنید زیرا فقط یک دیوار دارید.
 3. یک تابلوی هنری زیبا و یا یک قطعه‌ی هنری را بر روی دیوار نصب کنید.

همچنین بخوانید : با کمترین هزینه دکوراسیون لوکس و زیبایی داشته باشید!

 • برای دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن خود، از کابینت‌های بدون در یا از چند شلف طبقه‌ای استفاده کنید

خطو خاک

 1. پیشنهاد ما به شما این است که اگر آشپزخانه‌ی شما، همه جایش را کابینت پوشانده است، لازم است که بخشی از کابینت‌ها را که در معرض دید کلی است را خالی کرده و به جای آن قفسه یا شلف دیواری کار بگذارید.
 2. هدف ما این است که وسایل دکوری و جذاب را برای دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن خود بکار ببرید. حتی می‌توانید با نورپردازی در بالای شلف‌های دیواری صحنه‌های جذابی را خلق کنید.برای این کار می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی برای دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن خود استفاده کنید.
 3. یک کار دیگری که می‌توانید بکنید این است که درب کابینت‌ها را جدا کنید و داخل آن را رنگ کرده یا کاغذ دیواری کنید. با این کار شما قفسه و یا طبقه‌ای جدید خواهید داشت و می‌توانید وسایل دکوری را در آن بچینید. حتی می‌توانید در سقف کابینت خود لامپ هالوژن یا ال ای دی تعبیه و نصب کنید.
 • از تخته‌ی سیاه برای تزیین دیوار آشپزخانه‌ی خود استفاده کنید

می توانید برای دکوراسیون آشپزخانه‌ی خود از تخته سیاه استفاده کنید. اگر تخته سیاه ندارید، می‌توانید قسمتی از دیوار آشپزخانه‌ی خود را رنگ مشکی بزنید. هم زیباتر است و هم جذاب تر. رنگ سیاه زمینه‌ی بسیار مناسبی را برای ایجاد طرح‌های خاص خلق می‌کند که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

خطو خاک

حالا اگر نمی‌توانید و یا در توانتان نیست که تخته سیاه بخرید، می‌توانید خودتان با چوب یا درب کابینت فلزی کهنه، و یا یک پارچه‌ی ضخیم مشکی رنگ، تخته سیاه درست کنید. این کارها باعث ایجاد آشپزخانه‌ای مدرن در منزل شما می‌شود. ومی توانید برای دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن خود از این ایده‌ها کمک بگیرید.

 • از تابلوهای عکس یا تابلوهای نقاشی شده و هر چیزی شبیه به این وسایل استفاده کنید

خطو خاک

یک دیوار را انتخاب کنید، و بر روی همان دیوار انواع تابلوهای عکس یا نقاشی را بچسبانید. به صورت کنار هم. این کار می‌تواند دیوار آشپزخانه‌ی شما را زیباتر کند. همچنین می‌توانید از آیینه‌های هنری استفاده کنید. چند تا آیینه با ابعاد کوچک را در کنار هم بر روی دیوار نصب کنید. این کارها برای دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن شما توصیه می‌گردد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *