۸ نکته مهم در طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری

اتاق غذاخوری یکی از مهم‌ترین بخش‌های منزل است. اعضای خانواده ممکن است ساعت‌ها از هم دور باشند اما برای خوردن شام به دور هم جمع می‌شوند. اگر دکوراسیون اتاق غذاخوری به شیوه‌ای مناسبی چیده شود، انرژی مثبت بیشتری به افراد می‌دهد.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

بنابراین همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، دکوراسیون اتاق غذاخوری نقش مهم در خانه و زندگی شما دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در اینجا می‌خواهیم نکاتی در رابطه با دکوراسیون اتاق غذاخوری را عنوان کنیم. همراه با ما تا پایان مقاله باشید و از نکات و ایده‌های دکوراسیون بهره‌مند شوید.

۱. دوباره از اول شروع به چیدمان کنید

مشکلی که در بیشتر خانه‌های ما وجود دارد، این است که به اتاق غذاخوری توجه بسیار کمی می‌شود و اغلب آن را در نقطه کور خانه قرار می‌دهند. برای این اساس بهتر است که برای شروع جایی را در خانه انتخاب کنید که توجه بیشتری به اتاق غذاخوری می‌شود.

۲. رنگ آمیزی خوب در اتاق غذاخوری

رنگ‌ها بیشترین میزان تغییر را در فضا ایجاد می‌کنند بنابراین بهتر است که بلافاصله یک رنگ مناسب برای اتاق غذاخوری انتخاب کنید. انتخاب رنگ اغلب یک مسئله سلیقه‌ای است اما پس از اینکه طیف رنگ‌های مورد علاقه خود را پیدا کردید بهتر است که با یک طراح دکوراسیون مشورت کنید. طراح دکوراسیون با توجه به نوع فضای شما رنگی را در نهایت انتخاب می‌کند که جلوه اتاق را بهتر و زیباتر می‌کند.

همچنین بخوانید : ایده‌هایی برای چیدمان میز ناهار خوری

۳. انتخاب صندلی‌ها و میز اتاق غذاخوری

هنگام چیدمان میز و صندلی‌ها بهتر است به جای اینکه یک میز بزرگ و جاگیر را انتخاب کنید، از یک میز باریک‌تر و به اصطلاح پادیواری استفاده کنید. با این کار شما فضای بیشتر و دل‌بازتری خواهید داشت.

موضوع دیگری که در این مرحله عنوان می‌شود، این است که بسیاری از مردم مبلمان و صندلی‌های قدیمی را در اتاق غذاخوری می‌گذارند و حاضر به تعویض یا حذف آن‌ها نیستند.

در این شرایط بهتر است که تمامی صندلی‌ها رنگ و تعمیر کنید و یا تعدادی از آن‌ها را با صندلی‌های دور میز عوض کنید تا تنوع بیشتری به فضا بدهید. برای مثال می‌توانید صندلی سر و ته میز را با دوتا مبل عوض کنید! با این کار علاوه بر زیبایی محیط، تنوع نیز ایجاد می‌کنید.

خطو خاک

۴. نورپردازی دکوراسیون اتاق غذاخوری

نورپردازی تغییرات بسیاری را در اتاق غذاخوری ایجاد می‌کند و فضا را زیباتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. برای اینکه از یک نورپردازی مناسب استفاده کنید، می‌توانید لوسترهای ساده و آویزان را انتخاب کنید و آن‌ها را در بالای میز غذاخوری نصب نمایید.

۵. از پنجره‌ها دوری نکنید!

بهتر است در صورتی که فضای کافی دارید، میز غذاخوری را در نزدیکی پنجره قرار دهید تا ضمن بهره‌مندی از نور طبیعی، فضای بهتر و زیباتری داشته باشید.

۶. دیوار را تزیین کنید

برای داشتن دکوراسیون زیباتر می‌توانید دیوار را تزیین کنید. برای مثال می‌توانید چند عکس از اعضای خانواده را در قاب‌های زیبا به دیوار بزنید. این مسئله باعث شده فضای اتاق غذاخوری صمیمی‌تر به نظر برسد.

همچنین بخوانید : نکات مهم در چیدمان خانه چیست ؟

۷. نمایش ظروف تزیینی

دکوراسیون اتاق غذاخوری را می‌توانید با نمایش مجموعه‌ای از ظروف تزیینی، آراسته کنید. خوشبختانه در فرهنگ ایرانی استفاده از ظروف امری متداول است و ظروف بسیاری با طراحی‌های زیبا و بی‌نظیری وجود دارند.

خطو خاک

۸. ترکیب نقش و نگار گل در عناصر اتاق غذاخوری

در دکوراسیون اتاق غذاخوری، گل نقش مهمی دارد و شما می‌توانید از این عنصر در تمامی بخش‌های اتاق استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از پوسترهای گل برای دیوار اتاق استفاده کنید و یا یک گلدان زیبا همراه با گل‌های خوشبو بر روی میز قرار دهید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *