دکوراسیون اتاق کودک با ۷ ایده‌ی تازه

دکوراسیون اتاق کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. کودکان نشاط بخش زندگی ما خانواده‌ها هستند و رسیدگی به آن‌ها باید در الویت نیازهای خانواده قرار گیرد. طبیعتا مکانی که کودک در ان جا بازی می‌کند و می‌خوابد باید فضایی فرح بخش و آرامش بخش برای او باشد. چگونه باید دکوراسیون اتاق کودک خود را نشاط آور طراحی کنیم؟ چه وسایلی را باید برای اتاق کودک خود خریداری کنیم؟

دکوراسیون اتاق کودک با ۷ ایده‌ی تازه

اگر در آستانه‌ی خرید سیسمونی برای اتاق نوزاد خود هستید و یا می‌خواهید دکوراسیون اتاق کودک خود را تغییر دهید، با ما همراه باشید تا ایده‌های چیدمان اتاق کودک را برای شما بیان نماییم.

 • از رنگ‌های روشن استفاده کنید

کودکان به دلیل طبع لطیفی که دارند، رنگ‌های تیره برای روحیه‌ی آن‌ها مناسب نمی‌باشد. رنگ دیوار اتاق کودک را روشن، رنگ آمیزی کنید. و پرده‌ها و همچنین فرش را رنگ روشن و یا با طرح‌های عروسکی انتخاب کنید.

خطو خاک

 • برای دختران رنگ صورتی و برای پسران رنگ آبی

طبع دختران از طبع پسران بسیار لطیف‌تر می‌باشد. دختران به رنگ‌های صورتی و پسران به رنگ آبی بسیار علاقه‌مند می‌باشند. پس اگر می‌خواهید سیسمونی بخرید و اتاق کودک خود را طراحی و تزیین نمایید، رنگ آبی برای پسران و صورتی برای دختران بسیار مناسب می‌باشد. البته انتخاب رنگ سلیقه‌ای است.

 • از آواژور‌های عروسکی برای نور اتاق کودک خود استفاده کنید

نور اتاق کودک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. می‌توانید با چراغ خواب‌های عروسکی و یا با لوستر‌های عروسی اتاق کودک خود را تزیین نمایید.

خطو خاک

 • برای دکوراسیون اتاق کودک خود، کوسن‌های عروسکی را دور تا دور تخت کودک خود بچینید

کوسن‌هایی عروسکی به شکل ابر، ماه، ستاره، خورشید و با طرح حیوانات مختلفی در بازار موجود می‌باشند که برای اتاق کودک طراحی شده‌اند. دور تا دور تخت را با کوسن‌های عروسکی پر کنید و حتی می‌توانید برای تخت کودک خود گارد تخت تهیه کنید.

همچنین بخوانید : بزرگتر کردن پذیرایی با راهکار‌ها و ترفند‌های زیر

 • اگر کودک دو قلو دارید، تخت دو طبقه بخرید

برای خانه‌های کوچک و اتاق خواب‌هایی با متراژ کم، خرید تخت دو طبقه را برای کودکان دوقلو توصیه می‌کنیم. علاوه بر اینکه جای بسیار کمی از اتاق کودک را اشغال می‌کنند، طراحی زیبایی برای اتاق نیز ایجاد می‌کنند. می‌توانید از تخت‌های دو طبقه‌ی عروسکی استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید در بزرگسالی نیز از آن‌ها استفاده کنند می‌توانید نوع ساده‌ی آن را خریداری نمایید.

 • تا جایی که امکان دارد کف اتاق کودک را با فرش بپوشانید

دیده شده است در اتاق خواب‌هایی با جنس کف سرامیک، کودکان بر اثر بازی و شیطنت زمین خورده‌اند و یا حتی سر آن‌ها آسیب دیده است. تا جایی که می‌توانید کف اتاق را با موکت یا قالی و یا فرش بپوشانید. این مورد، یکی از راهکارهای ایمنی دکوراسیون اتاق کودک می‌باشد. همیشه به فکر زیبایی نباشید. برخی مواقع ایمنی واجب‌تر از زیبایی است.

خطو خاک

 • از سقف کاذب برای دکوراسیون اتاق کودک خود استفاده کنید

سقف کاذب در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد. می‌توانید در سقف نورهایی را تعبیه کنید تا اتاق کودک را زیباتر کند. ما چند نوع سقف کاذب داریم:

 • سقف کاذب رابیتس
 • سقف کاذب کناف
 • آسمان مجازی
 • پنل‌های پیش ساخته گچی، گریلیوم، چوبی و دیگر مدل‌های متنوع

برای اتاق کودک آسمان مجازی بسیار مناسب می‌باشد. زیرا تداعی‌گر فضای طبیعی آسمان است و برای روحیه‌ی کودک این سقف کاذب بسیار مناسب می‌باشد.

همچنین بخوانید : آسمان مجازی برای تزیین سقف منازل و ادارات

سخن پایانی

ایده‌های بسیار زیادی را می‌توانید برای دکوراسیون اتاق کودک بکار بگیرید. از شلف‌های چوبی برای گذاشتن عروسک‌ها، کاغذ دیواری‌های عروسکی برای دیزاین دیوار‌ها و مبل‌های کوچک که مخصوص کودکان ساخته شده‌اند می‌توانید استفاده کنید. نکته‌ی مهمی که باید یادآور شویم این است که: اگر در اتاق کودک بخاری یا شومینه قرار دارد، حتما از محافظ‌های محکم برای دور بخاری و شومینه استفاده کنید. تا کودکان دچار حادثه نشود. یادتان باشد در انتخاب وسایل به جنبه‌های ایمنی، حتما توجه نمایید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *