رنگ آمیزی خانه به چه صورت می‌باشد؟

خانه مکان امنی است که شما به آن تعلق دارید و برای آرامش و استراحت وقت خود را در این مکان گرم که کانون خانواده است می‌گذرانید. فضای داخلی خانه نیز باید حس امنی را برای شما القاء کند. پس باید حتما به رنگ دیوار و فضای خانه و همچنین دکوراسیون منزل خود اهمیت بدهید. تا بتوانید پس از یک روز کاری سخت و طاقت فرسا که به خانه می‌رسید، حس آرامش در شما پدید بیاید. به تاثیر رنگ‌ها در آرامش توجه ویژه داشته باشید.

اگر قصد دارید تنوعی به دکوراسیون خانه خود بدهید و رنگ کلی دیوارها را تغییر دهید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

مدل رنگ آمیزی پذیرایی

هال و پذیرایی مرکز خانه است و جلوه‌ی اصلی خانه در این مکان نمود پیدا می‌کند، رنگ آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند رنگ دیوار خانه‌ی خود را به رنگ سفید در بیاورند. زیرا رنگ سفید بسیار خانه را روشن و بزرگ می‌کند. و کسانی که دوست دارند، رنگ خانه‌ی آن‌ها روشن و سفید باشد، می‌توانند از رنگ سفید برای دیوار های خانه استفاده کنند. اگر در آپارتمان زیر ۵۰ متر زندگی می‌کنید و هال و پذیرایی خانه شما، پنجره ندارد، می‌توانید رنگ دیوار‌ها را سفید، رنگ آمیزی کنید. رنگ آمیزی خانه باید حتما با دقت و ظرافت خاصی انجام شود. و حتما باید از یک نقاش ماهر برای این کار استفاده کنید.

اگر رنگ آمیزی دیوار خانه شما کلی سفید است، می‌توانید هر رنگ مبلی را که دوست دارید خریداری کنید.

در صورتی که تمایل دارید، از رنگ های دیگر برای رنگ دیوار خانه استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که کل دیوارهال و پذیرایی را یک رنگ نکنید و فقط یک دیوار را تغییر رنگ بدهید. زیرا در دراز مدت و یا حتی مدت زمانی کوتاه، ممکن است شما را دچار دل زدگی کند.

خطو خاک

رنگ آمیزی خانه برای کودکان

اتاق کودکان به دلیل طبع لطیفی که دارند باید نشاط بخش باشد. و حس خوب و شادابی را به آن‌ها القاء کند. برای اتاق کودکان پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ های ملایم استفاده کنید. آن چه که بیشتر مشهود است، برای رنگ دیواراتاق دختران، رنگ صورتی، و برای رنگ دیوار اتاق پسران رنگ آبی، بیشتر عامه پسند می‌باشد. ولی شما می‌توانید بسته به رنگ سیسمونی و تخت و کمد کودک خود، اتاق او را رنگ آمیزی کنید. ترجیحا از رنگ های گرم برای رنگ دیوار اتاق کودک استفاده کنید.

همچنین بخوانید : نکات کلیدی در رابطه با دکوراسیون اتاق نشیمن

رنگ آمیزی سقف

رنگ آمیزی سقف خانه یکی از سخت‌ترین قسمت رنگ امیزی خانه می‌باشد و نقاشان از این قسمت بیشتر از دیوارها، واهمه دارند. رنگ سقف از اهمیت زیادی برخوردار است. برای رنگ آمیزی سقف باید دقت زیادی به خرج داد و قبل از اینکه عملیات رنگ آمیزی را شروع کنید باید حتما، اطراف خانه را با پارچه و روزنامه خوب بپوشانید تا رنگ به فضای اطراف خانه چکه نکند.

رنگ سقف هر چه روشن‌تر باشد بهتر است. ولی در حالت کلی می‌توانید رنگ دیوار‌ها را یک درجه از رنگ سقف تیره‌تر کنید. و یا رنک سقف را از رنگ دیوار روشن‌تر کنید.

برای رنگ آمیزی سقف باید بر روی چهارپایه بایستید. و اگر فکر می‌کنید که خیلی زود سرتان گیج می‌رود و تعادل ندارید، می‌توانید در فواصل بین رنگ زدن استراحت کنید.

همخچنین بخونانید : آسمان مجازی برای تزیین سقف منازل و ادارات

در نتایج و تحقیقات به عمل آمده نشان داده شده است که ۹۹ درصد مردم، رنگ سفید را برای دیوار خانه انتخاب می‌کنند. زیرا رنگ سفید اتاق را پر نور‌تر و پرجلوه‌تر نشان می‌دهد و تمام جزئیات را در خود منعکس می‌کند. هر چه رنگ سقف روشن‌تر باشد، اتاق بزرگتر نشان داده می‌شود.

دیوار کافی شاپ‌ها

در رنگ آمیزی دیوار کافی شاپ‌ها می‌توانید از رنگ های تیره‌تر استفاده کنید. زیرا هر چه فضا تاریک‌تر باشد، عاشقانه‌تر است. و بیشتر کافی شاپ‌ها سعی در تاریک کردن محیط دارند. و نور فضا را کم می‌کنند، تا فضایی صمیمی‌تر را جلوه دهند. حتی دیده‌ایم که برخی رنگ مشکی را برای قسمتی از دیوارهای کافی شاپ انتخاب می‌کنند.

خطو خاک

سخن پایانی

برای ایجاد فضایی لذت بخش، روشن و دل انگیز در خانه، حتما به رنگ دیوار و رنگ آمیزی دیوار خانه توجه ویژه داشته باشید. رنگی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید بیشتر از آن رنگ به نسبت رنگ های دیگر، آرامش می‌گیرید. ولی در حالت کلی رنگ سفید بهترین گزینه برای رنگ دیوار است. چه در معماری مدرن و چه در معماری کلاسیک.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *