سبک خانه‌های قدیمی

در این مطلب به معرفی خانه‌های قدیمی ایران خواهیم پرداخت. اگر شما به سبک خانه‌های قدیمی علاقه دارید، و قصد دارید با دانستن کم و کیف آن، طرحی جذاب برروی ساختمان‌تان پیاده کنید قطعا مطالعه این مقاله برایتان لذت بخش خواهد بود.

خانه تاریخی هوانس

این خانه یکی از خانه‌ها به سبک خانه‌های قدیمی است که زمان ساخت آن به دوره قاجار می‌رسد. این خانه یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین خانه‌ها محسوب می‌گردد. ویژگی خاص این خانه مربوط به چیدمان و دکوراسیون آن است که فضایی صمیمی و جذاب را فراهم آورده و نگاه خریدارانه هر شخصی را به تماشای خود معطوف می‌سازد.

خانه تاریخی احسان

خانه تاریخی احسان در شهر کاشان ساخته شده است که قدمت آن به صد سال پیش برمی گردد. این خانه که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، یکی از خانه‌هایی هست که در لیست سبک خانه‌های قدیمی آورده شده و شما می‌توانید با الهام گرفتن از طراحی آن، زیبایی بنای مورد نظرتان را دو چندان کنید.

امروزه این خانه تاریخی به مجتمع فرهنگی اقامتی مبدل شده که استراحت گاهی دنج و فراموش نشدنی برای گردشگران به حساب خواهد آمد. در این مجتمع با بکارگیری تخت، مخده و پشتی در دکوراسیون اتاق‌های پذیرایی از مهمان، به خوبی توانسته یک طراحی زیبا، از سبک خانه‌های قدیمی را برای مهمانان فراهم آورد.

خطو خاک

خانه بهنام تبریز

این خانه یکی از انواع سبک خانه‌های قدیمی است که تاریخ عظیمی در آن نفس می‌کشد و شما به راحتی می‌توانید آن را لمس کنید و لذتی وصف ناشدنی را تجربه کنید. نگاره‌های تاریخی می‌گویند که این خانه تاریخی در اوایل دوران زندیان و اوایل قاجاری ساخته شده و بعدها تصاویر تزئینی و مرمت‌هایی بر روی آن پیاده شده است.

خانه تاریخی صادقی

اگر روزی گذرتان به اردبیل افتاد، دیدن از بنای تاریخی صادقی را فراموش نکنید. این خانه یکی از نمونه‌های برجسته سبک خانه‌های قدیمی است که یادگار برجای مانده دوران قاجار می‌باشد، خانه تاریخی صادقی ارزش معماری سنتی و هنری، بالایی در بین سایر خانه‌های تاریخی دارد.

خانه تاریخی ماپار

اگر بخواهیم شهرهایی را انتخاب کنیم که به تنهایی شکوه و عظمت ایران را به یدک بکشند می‌توان از شهرهای اصیل و متمدن اهواز و شوشتر یاد کرد.

خانه تاریخی و زیبای ماپار که در قلب اهواز جا خوش کرده است، صحت این ادعا را اثبات می‌کند. قدمت این خانه به دوره پهلوی بر می‌گردد و چند سالی است که بازسازی و مرمت شده است.

خانه تاریخی منطقی نژاد

خانه تاریخی منطقی نژاد یکی از زیباترین خانه‌های تاریخی ایران است که شما می‌توانید با الهام گرفتن از سبک آن به علاقه خود به ائده گرفتن از سبک خانه‌های قدیمی پایان دهید. این خانه در شهر شیراز ساخته شده و به خانه مصطفی نژاد شهرت یافته است.

تالار این خانه در نوع خود منحصر بفرد است. حیاط وسیع و دلنشین آن توجه هر شخص بی‌ذوقی را هم به خود جذب می‌کند چه برسد که از خواهان این سبک سنتی باشید.

منبت کاری، گچ بری‌های رنگی و معرق کاری‌های بکار رفته در خانه منطقی نژاد یک عمارت فوق العاده زیبا و جذاب را رقم زده است. این خانه امروزه به موزه هنرهای اسلامی تبدیل شده و قدمت آن به دوران قاجار می‌رسد.

خطو خاک

خانه تاریخی یزدان پناه

اگر به شهر قم سفر داشتید حتما از کهن‌ترین خانه تاریخی، که خانه یزدان پناه است بازدید کنید. این خانه یکی از زیبایی‌های پنهان شهر قم است که نام آن به گوش کمتر کسی خورده است.

در دکوراسیون داخلی این عمارت تخت‌هایی چوبی، بالشت تزئین و نمد استفاده شده که فضایی سنتی را برای مهمان‌هایش تداعی می‌کند.

خانه تاریخی توسلیان

اگر سبک مورد علاقه شما سبک خانه‌های قدیمی کاهگلی باشد، خانه تاریخی توسلیان می‌تواند نظرتان را به خوبی جلب کند.

این خانه در شهر نطنز اصفهان ساخته شده است. سقف، درب‌ها و پنجره‌های چوبی این عمارت در کنار اتاقک‌های کاهگلی، همچنین پشتی‌ها و لوازم تزئینی که همه و همه سنتی اتنخاب شدند، همه خاطرات سال‌های نه چندان دور را در یک نگاه، برایتان تازه کند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *