شیوه ای نوین برای داشتن دکوراسیون شیک

امروزه بیشتر خانه‌ها اغلب کوچک هستند. این مسئله در شهرهای بزرگ همچون تهران و مشهد بیشتر دیده می‌شود. با توجه به کوچکی خانه‌ها افراد بیشتر ترجیح می‌دهند که از سبک مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهره ببرند. در سبک مدرن علاوه بر داشتن دکوراسیون شیک و لوکس، فضای بیشتری خواهید داشت. دکوراسیون مدرن در واقع یک نوع سبک دکوراسیون است که در عین سادگی بسیار زیبا و دلباز می‌ب اشد.

دکوراسیون شیک

به طور کلی سبک‌های بسیاری برای دکوراسیون داخلی خانه وجود دارند و هرکدام در زمان خاصی مورد توجه افراد قرار می‌گیرند. مهم‌ترین چیز برای طراحی یک دکوراسیون شیک، رعایت اصولی است که باعث هماهنگی بخش‌های مختلف خانه می‌شود.

شاید از نظر شما یکپارچگی و هماهنگی در منزل نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون ندارد. در این شرایط بهتر است بدانید در صورتی رعایت نکات هماهنگی در محیط، دکوراسیون شیک و بی عیبی خواهید داشت.

یکپارچگی و هماهنگی در محیط چه تفاوتی با هم دارند؟

همان‌طور که پیشتر گفتیم برای داشتن یک دکوراسیون شیک باید المان‌های مربوط به هماهنگی و یکپارچگی را رعایت کنید. در ابتدا تفاوت دو واژه هماهنگی و یکپارچگی را برای شما شرح می‌دهیم. هماهنگی به این معناست که تمام المان‌های به کار رفته در دکوراسیون از نظر رنگ، اندازه، جنس و نوع طرح با هم سازگار باشند. یکپارچگی هم به معنای تکرار یک رنگ خاص، یک جنس و … می‌باشد. در صورتی که شما یکپارچگی و هماهنگی در محیط را رعایت کنید باعث ایجاد پیوستگی در فضا می‌شوید و در نهایت احساس آرامش را در منزل خود احساس خواهید کرد.

همچنین بخوانید : معرفی انواع سبک‌های دکوراسیون به صورت تخصصی

اهمیت پیوستگی در فضا

پیوستگی در فضا موجب شده که درک ما از فضای داخلی منزل ساده تر شود. در واقع وقتی شما وارد منزل می‌شوید یک سبک دکوراسیون را در یک تم خاص را مشاهده می‌کنید. این مسئله در بیشتر افراد، باعث ایجاد حس خوشایندی می‌شود و تمرکز افراد را بیشتر می‌کند.

روانشناسان بر این باورند که هر میزان چشم شروع به دریافت اطلاعات مختلف بکند، مغز تلاش می‌کند که اطلاعات را به ساده ترین شکل ممکن پردازش کند. در این راستا علم روانشناسی توصیه می‌کند از ایجاد فضا با جزئیات زیاد خودداری کنید.

با بهره مندی از یکپارچگی و هماهنگی در محیط و ایجاد حس پیوستگی در فضا، باعث می‌شوید دریافت الگو برای مغز بسیار آسان‌تر شود و مغزتان شناخت آسان‌تری از محیط داشته باشد.

این در حالی است که اگر در طراحی دکوراسیون، الگوهای تکرار شونده وجود نداشته باشد، شناختمان از محیط فرآیند طولانی‌تری خواهد داشت. یکپارچگی و هماهنگی در محیط سبب می‌شود که در تمامی فضاها احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید.

خطو خاک

همچنین بخوانید : با کمترین هزینه دکوراسیون لوکس و زیبایی داشته باشید!

چگونه یکپارچگی و هماهنگی در محیط را ایجاد کنیم؟

داشتن دکوراسیون هماهنگ و یکپارچه بسیار مناسب و ایده آل است. برای شروع می‌توانید رنگ و یا طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید. سپس از طرح‌ها و رنگ‌های مورد علاقه تان در بخش‌های مختلف منزلتان بهره ببرید. برای مثال می‌توانید رنگ کوسن‌ها و والان پرده را به یکرنگ انتخاب کنید و یا رنگ کاغذ دیواری را با رنگ مبل‌ها ست کنید. برای جلوگیری از یکدست شدن بیش از حد خانه از المان‌هایی همچون گیاهان بهره ببرید تا حس زندگی و شادابی را به فضا بدهند.

اگر به این نوع هماهنگی و ست کردن رنگ‌ها علاقه‌ای ندارید، می‌توانید از شیوه‌های دیگری برای طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از طرح گل یکسان برای کوسن و پرده‌ها استفاده کنید. دقت کنید هماهنگی در محیط دکوراسیون بسیار مهم است اما پیوستگی بیش از اندازه در محیط، ممکن است فضایی کسالت آور و تکراری را ایجاد کند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *