طراحی حیاط

داشتن یک حیاط زیبا و دوست داشتنی در درون خانه‌های ویلایی و یا ساختمان‌ها ایده‌ای رویایی می‌باشد که قطعا تا به حال به ذهن شما هم رسیده است. هر فردی دوست دارد که اوقات روزانه خود را در فضایی سرسبز و زیبا سپری کند. برای عملی شدن این آرزو کافی است که یک حیاط و یا یک باغ زیبا داشته باشید و با مطالعاتی در مورد دکوراسیون و طراحی حیاط و باغ به این رویا جامه عمل بپوشانید.

نقش استحکام مصالح در طراحی حیاط خانه‌های ویلایی

خوب است بدانید همان طور که باید به زیبایی باغ یا حیاط ویلای مورد نظرتان توجه داشته باشید باید به تناسب جنس و رنگ مصالحی که در ساختمان و یا ویلا به کار برده می‌شود، نیز دقت کنید. زیرا که تامین زیبایی بدون داشتن امنیت و استحکام عاقلانه نیست.

استحکام بنا و زیبایی دو موضوع مهم هستند که می‌توان گفت مکمل هم می‌باشند. مثلا اگر شخصی یک ویلای زیبا بسازد اما به استحکام و امنیت ویلا توجه نکند با بارش برف و باران و نفوذ رطوبت، مصالح کم کم دچار پوسیدگی شده و بعد از مدتی به کلی تخریب می‌گردد.

اگر از پوشش‌های سقف شیبدار که بی‌کفیت باشند استفاده کنید زیبایی ساختمان شما مدت زیادی پایدار نخواهد نماند و تخریب آن، زیبایی عمده‌ترین بخش ساختمان را بهم خواهد ریخت. با همه این تفاسیر استحکام و امنیت ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید در ساختمان‌سازی و همچنین طراحی حیاط به آن توجه ویژه داشت.

گام اول در طراحی حیاط

اولین گام در طراحی‌حیاط این است که پیش از انتخاب پوشش‌ها و مصالح، هدف خودتان را مشخص نمایید، یعنی اینکه مشخص کنید که هدفتان از انتخاب این نوع پوشش، مدرن و شیک بودن است یا هدف شما امنیت و استحکام بالای دکوراسیون حیاط است. همچنین باید معلوم کنید که می‌خواهید طراحی حیاط ویلا کم هزینه و زیبا باشد یا خیر.

در طراحی‌حیاط ساختمان‌های ویلایی، دیواره‌های حیاط و نمای خارجی ساختمان، در طراحی هر چه زیباتر شدن ویلا بسیار تاثیر گذار و مهم است. پس ضروری است که به این نکته بپردازید و یک نوع پوشش زیبا برای طراحی حیاط ویلای هدف، انتخاب نمایید.

توصیه ما به شما انتخاب پوشش سقف شینگل شیک و زیبا و البته متناسب با سلیقه شخصی‌تان است.

خطو خاک

چرا پوشش سقف شینگل متناسب‌تر است؟

از جمله پوشش‌هایی که در دنیا طرفداران بی‌شماری دارد پوشش سقف شینگل است، این نوع از پوشش در مدرن‌ترین ویلاهای جهان کاربرد زیادی دارد، نقش‌ها و طرح‌هایی که در این نوع پوشش سقف استفاده می‌شود تنوع فراوانی دارد و رضایت طیف وسیعی از کاربران را در سراسر دنیا به خوبی جلب کرده است.

با توجه به اینکه پوشش شینگل طبق آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا ساخته شده است از استحکام و امنیت فوق العاده‌ای برخوردار می‌باشد و کمترین جایی را، برای نفوذ رطوبت و نم باقی نمی‌گذارد

گام دوم در طراحی حیاط

در طراحی‌حیاط ویلا و ساختمان تنها به گل و گیاه فکر نکنید گام دوم این است که به پوشش راهرو ها، آلاچیق ها، کف‌پوش‌ها و مکان‌های مختص نشستن توجه کافی داشته باشید.

شما باید قسمت‌های مختلف حیاط را مد نظر داشته باشید، با ترکیب گل و گیاه و سنگ فرش می‌توانید فضای حیاط را تقسیم‌بندی کنید. اگر شما برای پوشش سقف آلاچیق از هر نوع پوشش و یا پوشش سقف شینگل استفاده کنید برای پوشش سقف آلاچیق هم از همان، استفاده نمایید.

بهتر است ابتدا طرح مورد نظرتان را روی کاغذ پیاده کنید، این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید به پوشش‌هایی که قرار است برای طراحی حیاط استفاده نمایید در یک فرصت مناسب فکر کنید و همچنین زمان داشته باشید که در مورد هزینه‌ها با معماران و متخصصین خبره مشورت داشته باشید، تا در نهایت حیاط زیباتری را به نظاره بنشینید.

گام سوم در طراحی حیاط

اگر حیاط ویلا یا ساختمان شما از آن دسته از حیاط‌هایی است که دارای سطوح مختلفی است، پیشنهاد می‌کنیم که از همه قسمت‌های آن استفاده کنید و فضاهای زیبا و هوشمندانه‌ای را در آن طراحی کنید، می‌توانید با بکارگیری گل و گیاهان رنگارنگ و کف‌پوش‌های متنوع این بخش‌ها را زیباسازی کنید.

از حوض‌های کوچک و آب نماها استفاده کنید، همچنین با استفاده از گوی‌های مختلف و مجسمه‌های کوچک و بزرگ در عین حال متناسب با فضا و سلیقه خود زیبایی حیاط ساختمانتان را دو چندان کنید.

در مقاله آشنایی و معرفی برنامه طراحی ساختمان قصد داریم در مورد برخی از برنامه طراحی ساختمان ها که انجام طراحی را در زمینه ساختمان و معماری آسان کرده اند صحبت کنیم، بنابراین مطالعه این مقاله را نیز از دست ندهید.

خطو خاک

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *