خظو خاک

چند نکته مهم برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

طراحی داخلی ساختمان دوبلکس در دنیای امروز که خانه های دوبلکس بسیار رواج پیدا کرده است یک امر مهم محسوب می‌شود. طرح زیبا و شکیل برای ساخت خانه دوبلکس خود از اصول خاصی پیروی می‌کند. خانه های دوبلکس معمولاً ممکن است که دیوار به دیوار هم باشد یا بالای هم ساخته شوند. طراحی ساختمان در این زمینه از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام ساخت خانه به آن توجه نمود. چرا که علاوه بر زیبایی کارایی و عملکرد ساختمان نیز باید مورد توجه واقع شود.

بهترین گروه طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس ابتدا باید نظر مشتری را دانست که اولویت او فرم خانه است یا کارایی و عملکرد آن. البته اگر گروهی معماری که شما انتخاب می‌کنید افرادی ماهری باشند هر دوی این موارد یعنی فرم گرایی و عملکرد گرایی را به صورت هم‌زمان اجرا خواهند کرد. در قسمت کارایی و عملکرد خانه دوبلکس بهتر است که فضاهای عمومی و خصوصی در نظر گرفته شود و هر کدام در قسمت خود قرار گیرد.

بهتر است برای طراحی فرمی ساختمان نیز به ابعاد و متراژ و هم چنین بودجه مشتری توجه شود. با این حال اگر به دنبال یک مجموعه کار بلد و حرفه ای هستید خوب است بدانید ما در گروه معماری خط و خاک با داشتن تیم متشکل از افراد مجرب بهترین طرح‌ها را با توجه به بودجه مشتری در زمینه طراحی داخلی ساختمان دوبلکس، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی منازل مسکونی ارائه می‌دهیم.

نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

امروزه ساختمان علاوه بر این که نقش یک مامن و اقامتگاه را دارد؛ بر احساسات، کمیت زندگی فردی و اجتماعی ما نیز تأثیر می‌گذارد. از آن جایی که خانه های دوبلکس از امکانات بیشتر برخوردار هستند در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس معیارهای مهمی نقش دارند که یک طراح باید آن را رعایت نماید. این معیارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استخدام طراح حرفه ای: برای طراحی داخلی ساختمان دوبلکس یک طراح و نقشه بردار حرفه ای استخدام کنید. گروه معماری خط و خاک بهترین طراحان در این زمینه را در اختیار دارد.

در نظر گرفتن مکان‌ها و فضاهای مختلف: مهم‌ترین مکان‌های ضروری مثل اتاق خواب مستر، سرویس بهداشتی فرنگی، اتاق خواب کودک، سرویس بهداشتی ایرانی، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن، سینمای خانگی و فضای مفید را در نظر بگیرید.

طراحی راه پله ها: راه پله ها در خانه دوبلکس بسیار مهم هستند که باید روی زیبایی آن کار شود. علاوه بر این باید به تعداد افرادی که می‌خواهند در این خانه سکونت کنند نیز توجه کرد. همچنین اگر یک استخر یا آبنما در حیاط خانه دوبلکس وجود داشته باشد منظره زیبایی به وجود خواهد آورد.

نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس باید فضاهای عمومی مانند آشپزخانه، نشیمن، سرویس بهداشتی و پذیرایی در طبقه اول قرار داشته باشد؛ و فضاهای خصوصی مانند اتاق ها حمام و نشیمن خصوصی در طبقه بالا قرار بگیرد. در بحث طراحی دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس مدل‌های مختلفی وجود دارد؛ بنابراین سعی کنید ابتدا همه آن مدل‌ها و سبک‌ها را بشناسید و بعد بهترین نوع آن را انتخاب نمایید.

از مهم ترین سبک‌های ساختمان دوبلکس می‌توان به مواردی چون سبک مدرن، کلاسیک، صنعتی، روستیک، مینمال و … اشاره کرد. سقف خانه در طراحی ساختمان دوبلکس نیز بسیار حائز اهمیت است که استفاده از کناف می‌تواند زیبایی آن را دوچندان کند. اگر خانه‌تان از ورودی بزرگی برخوردار است حتماً قسمت فیلتر ورودی یا لابی را در نظر بگیرید. اتاق خواب های ساختمان دوبلکس بهتر است که مساحتی بین ۲۰ تا ۲۵ متر باشد. در این میان گروه معماری خط و خاک با داشتن افراد مجرب علاوه بر طراحی ساختمان، بازسازی و نوسازی خانه و طراحی دکوراسیون داخلی را در کمترین زمان ممکن با بهترین قیمت بنا به سلیقه مشتری ارائه می‌دهد.

آشنایی با مزایای خانه دوبلکس

آشنایی با مزایای خانه دوبلکس

از مهم‌ترین مزایای ساختمان دوبلکس می‌توان به حفظ حریم خصوصی اشاره کرد. با توجه به این که در طراحی خانه دوبلکس سعی می‌شود که فضاهای خصوصی و فضاهای عمومی از یک دیگر جدا باشند. در این صورت حریم خصوصی در این ساختمان‌ها به طور کامل رعایت می‌شود. همچنین داشتن فضای بزرگ نسبت به خانه های یک طبقه از مزایای دیگر خانه های دوبلکس به شمار می‌رود.

البته باید توجه کنید که طراحی و نقشه کشی ساختمان را به گروه‌های باتجربه بسپارید؛ زیرا این گروه و تیم باید با توجه به میزان بودجه و مساحت و متراژ زمین بهترین ساختمان را که از نظر عملکرد گرایی و فرم گرایی در سطحی مقبول باشد ارائه دهند.

سخن پایانی

با توجه با این که در دنیای امروز ساختمان‌های دوبلکس بسیار محبوب واقع شده‌اند. باید هنگام ساخت آن به فاکتورهای مهمی توجه کرد. طراحی ساختمان دوبلکس باید توسط تیمی حاذق انجام شود چرا که از تمامی فضاها به نحو احسنت است استفاده شود. مهم‌ترین ملاک در طراحی داخلی ساختمان دوبلکس ایجاد حریم خصوصی می‌باشد به این صورت که فضاهای عمومی در طبقه اول و فضاهای خصوص در طبقه دوم قرار بگیرند.

همچنین توجه به سبک مورد نظر از دیگر ملاک های طراحی داخلی ساختمان دوبلکس به شمار می‌رود که باید با توجه به بودجه مشتری به اجرا درآید. با این حال ما در گروه معماری خط و خاک توانسته‌ایم با توجه به سلیقه و بودجه مشتری در زمینه طراحی ساختمان در سال‌های اخیر بسیار عملکرد و رزومه‌ی خوبی داشته باشیم. ضمن اینکه هم اکنون نیز با هدف جلب رضایت حداکثری شما مدرن ترین و جدیدترین طرح‌ها را به شما ارائه می‌دهیم.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *