خظو خاک

طراحی دکوراسیون اتاق خواب به شیوه‌ای نوین و تخصصی

اتاق خواب یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است و بر روی کیفیت زندگی تأثیر به سزایی می‌گذارد. جالب است بدانید که طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک، دکوراسیون اتاق خواب پسرانه،طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و … هر کدام اصول و شیوه خاص خود را دارد. نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید به صورتی باشد که آرامش را برای فرد یا افراد داخل اتاق برقرار کند.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب

هزینه طراحی دکوراسیون اتاق خواب شامل عوامل بسیاری می‌شود از جمله این عوامل عبارت‌اند از: نوع کف‌پوش، متراژ اتاق خواب، تعمیرات قسمت‌های مختلف اتاق خواب، نصب انواع دراور، نقاشی یا کاغذ دیواری و … . با توجه به نوع طراحیِ طراح دکوراسیون و سلیقه کارفرما ممکن است بخش‌هایی به دکوراسیون اضافه و یا کم شود.

طراح با در نظر گرفتن تمامی عوامل، هزینه نهایی را برای شما در نظر می‌گیرد. دقت کنید در صورتی که هر کدام از بخش‌های اتاق را به صورت جداگانه طراحی کنید، هزینه شما بسیار بیشتر می‌شود؛ بنابراین بهتر است کلیه بخش‌ها را به عهده یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

همچنین بخوانید : نکاتی طلایی برای دکوراسیون اتاق خواب منزل

انتخاب نوع سبک طراحی دکوراسیون اتاق خواب

با توجه به نوع سلیقه شما، سبک اتاق خواب توسط طراح دکوراسیون انتخاب می‌شود. سبک دکوراسیون بر نوع طراحی و متریال اتاق خواب تأثیرگذار است. بر این اساس هزینه طراحی و اجرای آن نیز متفاوت می‌شود.

انتخاب سبک طراحی دکوراسیون اتاق خواب به سلیقه‌ و متناسب با شخصیت صاحب اتاق بر می‌گردد. نوع سبک دکوراسیون اتاق خواب از آن جهت بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد که نوع طراحی و مواردی که باید تهیه شوند متفاوت است. قطعاً دکوراسیون اتاق خواب کودک با دکوراسیون اتاق خواب هنری هزینه‌های متفاوتی را خواهند داشت.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

ویژگی‌ها و عوامل مؤثر در نوع دکوراسیون اتاق خواب

۱. تختخواب

تختخواب مهم‌ترین نقش را در فضای اتاق خواب دارد. بهتر است قبل از خرید تختخواب از تمامی اندازه‌های اتاق مطلع باشید و تختی متناسب با فضای اتاقتان تهیه کنید. دقت کنید تخت بزرگ و مجلل همیشه نشانه زیبایی نیست. در صورتی که تخت نسبت به اتاق شما بزرگ‌تر به نظر برسد، فضا را تنگ و شلوغ نشان می‌دهد.

۲. تشک

برای داشتن یک دکوراسیون مناسب تنها به ظاهر آن توجه نمی‌شود، بلکه آسایش و راحتی افراد نیز در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این مسئله تشک نقش مهمی را در اتاق خواب دارد. از انواع تشک عبارت‌اند از ساده، فنری و طبی. طراحان دکوراسیون به این مسئله مهم همیشه توجه کرده و بهترین متریال را برای اتاق شما انتخاب می‌کنند.

۳. فرش

امروزه استفاده از موکت نرم برای اتاق خواب به امری رایج تبدیل شده است. این موکت‌ها در سایزهای مختلفی هستند و از آنجایی که معمولاً بدون طراح و ساده هستند در دکوراسیون اتاق خواب مدرن نیز استفاده می‌شوند.

علاوه بر این شما می‌توانید از یک قالیچه زیبا برای اتاق خواب خود استفاده کنید. فرش‌ها و قالیچه‌های اصیل ایرانی همچون قالی‌های قشقایی، ترکمن و … زیبایی دکوراسیون اتاق خواب را دوچندان می‌کنند.

۴. سرویس خواب

در صورتی که فضای کافی در اتاق خواب دارید، می‌توانید یک سرویس خواب کامل تهیه کنید. این سرویس خواب شامل تخت خواب، پاتختی، میز توالت و کمد است. بهتر است که تمامی این موارد را به صورت ست و به یک رنگ تهیه کنید. با توجه به نوع تمی که می‌خواهید نوع سرویس خواب شما تهیه می‌شود.

برای مثال اگر می‌خواهید فضایی گرم و دنج در اتاق خواب خود داشته باشید. بهتر است که از سبک روستیک بهره ببرید. به این صورت که از سرویس خواب چوبی استفاده کنید و یا اگر فضا و بودجه کافی دارید می‌توانید یک شومینه سنگی در گوشه ای از اتاق خواب به کار ببرید.

۵. کاغذ دیواری و یا نقاشی دیوار

با توجه به نوع سلیقه شما و فضای اتاق، طراح دکوراسیون اتاق خواب از کاغذ دیواری و یا رنگ آمیزی دیوار بهره می‌برد. برای مثال اگر سلیقه کارفرما کلاسیک است طراحی می‌تواند از کاغذدیواری‌های طرح گل‌های ریز با زمینه کرم استفاده کند. تا علاوه بر زیبایی حالت نوستالژی را هم به وجود بیاورد.

البته دقت کنید تنها علاقه کارفرما نمی‌تواند بر روی دکوراسیون اتاق خواب تأثیر بگذارد. عوامل بسیاری هستند. برای مثال اگر اتاق خواب پنجره کوچکی دارد و یا اصلاً پنجره ندارد، بهتر است که رنگ‌های روشن و زیبا برای دیوارها استفاده کرد تا فضا روشن تر و دل‌بازتر به نظر بیاید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

۶. پرده

از آنجایی که اتاق خواب فضایی است برای آرامش و استراحت بهتر است که از پرده‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. به‌وسیله این پرده‌ها شما می‌توانید در طول روز با آرامشِ شب در اتاقتان بخوابید! البته این مسئله بیشتر برای افرادی که نسبت به نور حساسیت دارند اهمیت پیدا می‌کند.

برای رنگ و طرح پرده‌ها هم بهتر است از رنگ‌های یکدست و روشن همچون آبی نیلی و یا یاسی استفاده کنید. سعی کنید طراحی پرده بسیار ساده و یا بدون طرح باشد. چراکه طراحی‌های زیاد باعث شلوغی و بی‌نظم دیده شدن اتاق خواب می‌شود و این خود می‌تواند آرامش شما را سلب کند.

۷. کمد لباس‌ها

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پیش از هر چیزی با توجه به نوع فضای اتاق، مکانی را برای کمد در نظر می‌گیرد. از آنجایی که کمد فضای بسیاری را اشغال می‌کند، انتخاب مکان برای آن یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی است. برای مثال ممکن است برای یک اتاق خواب وجود کمد دیواری الزامی باشد در صورتی که در اتاق دیگر بتوان با انتخاب یک کمد فضای زیباتری را طراحی کرد.

۸. کف اتاق

کف اتاق به سبک مدرن معمولاً از کف‌پوش‌های چوبی و یا طرح چوب جدید و مدرن ساخته می‌شود، ولی از آنجایی که اتاق خواب مورد نظر بایستی به سبک و دکوراسیون ایرانی نیز شباهت داشته باشد و با توجه به اینکه فرش‌های زیبا و دل‌فریب ایرانی جزئی جدایی‌ناپذیر در دکوراسیون منازل ایرانی هستند، می‌توان با رعایت نکاتی از فرش ایرانی در دکوراسیون اتاق خوب مدرن بهره برد.

همچنین بخوانید : معرفی انواع سبک‌های دکوراسیون به صورت تخصصی

چه وسایلی برای اتاق خواب باید تهیه کرد؟

پیش از اینکه به فکر داشتن یک اتاق خواب لوکس باشید، به این فکر کنید که وسایل ضروری شما و در واقع بایدهای یک اتاق خواب برای شما چیست؟ برای مثال اگر اهل مطالعه هستید، یک کتابخانه شیک می‌تواند جزء ضروریات اتاق شما باشد.

یا اگر علاقه به عکس و قاب دارید می‌توانید یک بخش از دیوار اتاق را برای قاب‌هایتان خالی نگه دارید. برخی چیزها هم که جزء ضروریات اتاق است. برای مثال یک آینه قدی برای هر شخصی نیاز است و علاوه بر اینکه جز لوازم ضروری اتاق به حساب می‌آید، باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا نیز می‌شود.

پس از اینکه وسایل ضروری اتاق خواب را تهیه کردید، نوبت به انتخاب وسایلی است که زیبایی اتاق شما را دو چندان می‌کنند. برای مثال شما می‌توانید یک گلدان بزرگ همرنگ با ست خوابتان تهیه کنید و آن را در کنار پنجره اتاق‌خوابتان قرار دهید. همچنین برای زیباتر شدن اتاقتان می‌توانید قاب‌هایی با طرح برگِ گیاهِ اتاقتان به بالای تختتان نصب نمایید.

از آنجایی که اتاق خواب نقش مهمی در آرامش شما دارد، باید آن را به بهترین شکل طراحی کنید. خوشبختانه تیم دکتر ساختمان از طراحان و مهندسان حرفه‌ای تشکیل شده که تمامی طراحی‌های منزل شما را به بهترین شکل به تصویر می‌کشند.

مزایای استفاده از خدمات طراحی دکوراسیون اتاق خواب تیم دکتر ساختمان

  • دریافت مشاوره رایگان از متخصصان دکوراسیون اتاق خواب
  • دسترسی رایگان به متخصصان دکوراسیون داخلی در شهر خودتان
  • تعیین زمان و مکان بازدید و اجرای خدمات بازسازی دکوراسیون اتاق خواب

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *