خظو خاک

بهترین دیزاین طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین قسمت‌های هر خانه اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا خانم‌های عزیز وقت زیادی را در این قسمت از خانه طی می‌کنند و همواره تمایل دارند چیدمان و دیزاین این نقطه از منازل جذابیت زیادی داشته باشد. طراحی درست آشپزخانه نیاز به رعایت نکات و اصولی دارد. به کار بردن این اصول به راحتی موجب می‌شود شما آشپزخانه جذابی داشته باشید. امروزه با وجود اینکه آشپزخانه‌های اپن و جزیره ای دید کامل به پذیرایی دارند طبیعتاً میهمانان از این قسمت به راحتی داخل آشپزخانه را می‌بینند. از این رو حساسیت‌های طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، دو چندان شده است.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه چیست؟

دکوراسیون داخلی آشپزخانه چیست؟

آشپزخانه یکی از قسمت‌های بسیار مهم در خانه است که چیدمان درست آن تأثیر مستقیم در زیبا بودن کل منزل دارد. دکوراسیون آشپزخانه به طور کلی به وسایل انتخاب شده برای این نقطه از منزل گفته می‌شود. با این حال هر چه در انتخاب وسایل شیک دقت شود، آشپزخانه ای زیباتر خواهید داشت. با این حال لازم است وسایل آشپزخانه‌هارمونی متناسب با دیگر وسایل خانه داشته باشد و از طرفی به بهترین نحوه ممکن چیده شود.

اولین گام برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون داخلی، آشپزخانه‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند. لذا بسیاری از افراد در این نقطه از خانه در کنار خانواده جمع شده و وعده‌های غذایی میل می‌کنند. از طرفی کدبانوها ساعات زیادی از روز را در آشپزخانه سپری می‌نمایند. اولین گام برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه، مشخص کردن سبک کلی و قالب مد نظر شما برای آشپزخانه می‌باشد. به طوری که اگر بخواهید از سبک مدرن استفاده کنید نیاز است همه اجزای آشپزخانه از جمله ظروف و وسایل و کابینت‌های آن از نوع مدرن انتخاب شود. اما چنانچه به دنبال یک آشپزخانه کلاسیک برای منزل کلاسیک خود باشید، اجزا و وسایل آشپزخانه نیز به همین ترتیب باید انتخاب شود. همچنین دقت داشته باشید در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه توجه به جزئیات اهمیت زیادی دارد. مثلاً امکان دستیابی به تمامی کابینت‌ها از جمله کوتاه کابینت‌های گوشه و در نظر گرفتن کابینت‌هایی برای مواد غذایی، قابلمه‌ها و دیگر اجزا به صورت مجزا اهمیت زیادی دارد.

دیزاین مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگ

دیزاین مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگ

با توجه به اینکه بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند آشپزخانه‌های با متراژ بزرگ داشته باشند امروزه در صورت امکان در هنگام ساخت خانه یا بازسازی منزل آشپزخانه‌ها را بزرگ انتخاب می‌کنند. در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بزرگ باید بدانید که در این صورت دست شما کاملاً باز بوده و می‌توانید از انواع رنگ های روشن و تیره استفاده کنید. در این بین یکی از نکات بسیار مهم برای دیزاین آشپزخانه‌های بزرگ، طراحی نورپردازی خواهد بود. چنانچه آشپزخانه منزل شما پنجره‌ای نداشته باشد لازم است نورپردازی آن به گونه‌ای انجام شود تا کاملاً فضای آشپزخانه روشن باشد.

طراحی آشپزخانه‌های کوچک

اگرچه تمایل به داشتن آشپزخانه بزرگ در بین بیشتر بانوان دیده می‌شود اما امروزه با توجه به افزایش آپارتمان نشینی و در دسترس نبودن فضاهای بزرگ، امکان داشتن آشپزخانه با فضای بزرگ کمتر مشاهده می‌شود. از این رو اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک دو چندان شده است. توجه داشته باشید یکی از مهم‌ترین نکات که گروه معماری خط و خاک برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک مد نظر قرار می‌دهند استفاده از رنگ های روشن می‌باشد؛ لذا رنگ‌هایی چون سفید و کرم فضای آشپزخانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین هرچه آشپزخانه شما نور بیشتری داشته باشد، فضای آن بزرگ‌تر دیده خواهد شد. جهت این امر بهتر است از نور طبیعی استفاده کنید و در بازسازی منازل مسکونی و یا هنگام ساخت اولیه منزل، برای آشپزخانه‌ها پنجره‌های بزرگ در نظر بگیرید. حذف دیوارهای اضافه و اپن کردن آشپزخانه دیگر نکته مهمی است که موجب می‌شود آشپزخانه کوچک شما دل‌بازتر به نظر رسد.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار گیرد، سبک و قالب دیزاین می‌باشد. مثلاً یکی از سبک های خاص سبک منازل ایرانی است که در این نوع دکوراسیون، اهمیت فرش برای تمامی نقاط منزل بسیار بالا می‌باشد. با این حال فرشی که برای آشپزخانه انتخاب می‌شود نباید طرح های شلوغ داشته باشد لذا این امر موجب کوچک به نظر رسیدن فضا می‌شود.

سخن پایانی

گروه معماری خط و خاک یکی از گروه های باتجربه در بازسازی و نوسازی خانه و طراحی دکوراسیون داخلی هستند. با توجه به این که همواره افراد دوست دارند آشپزخانه ای بزرگ و دل‌باز داشته باشند پس نیاز است در طراحی این قسمت دقت زیادی شود. به طوری که در صورت کوچک بودن متراژ آشپزخانه، می‌توان اصولی را مد نظر قرار داد تا فضای آشپزخانه بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان داده شود. علاوه بر این سبک های مختلفی را می‌توان برای آشپزخانه‌ها انتخاب کرد که باید کاملاً متناسب با سایر قسمت‌های خانه باشد.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *