خظو خاک

طراحی لابی به چه صورت می‌باشد؟

لابی به قسمت ورودی آپارتمان های لوکس و مجتمع های تجاری مدرن و هتل‌ها گفته می‌شود، که دارای دیزاینی بسیار شیک برای استراحت و مکانی برای نشستن افراد می‌باشد.طراحی لابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. طراحان و معماران معمولا از بهترین متریال برای طراحی لابی استفاده می‌کنند. بسیاری از قرارداد‌ها و قرارهای کاری در لابی هتل‌ها شکل می‌گیرد. پس باید مکانی زیبا و باب طبع افراد باشد. به عبارتی جنبه‌ی اصلی طراحی داخلی در لابی هتل‌ها نمود پیدا می‌کند و ظاهر حرف اول را در طراحی کار می‌زند.

طراحی لابی مدرن

همانطور که گفتیم لابی مکانی برای هتل‌ها و آپارتمان های مسکونی و تجاری و در حالت کلی مکان های تجاری است. در زمان های قدیم و در دهه های اخیر از مواد و مصالح متناسب با همان زمان برای طراحی لابی هتل‌ها و مکان های تجاری استفاده می‌شد ولی امروزه به دلیل وجود مواد و مصالح جدید، طراحی لابی به شکل کاملا بروز و مدرنی انجام می‌شود.

برای طراحی سقف از سقف کاذب که در مدل های متنوعی وجود دارد استفاده می‌شود. از لمه و دیوارپوش های جذاب برای دیوارهای لابی، از سنگ آنتیک برای دیوار های پشت تلویزیون که معمولا در لابی‌ها وجود دارد استفاده می‌شود. برای زیباسازی ستون‌ها از سنگ های بسیار زیبا و یا چوب ام دی اف استفاده می‌شود. طراحی لابی باید به شیک‌ترین وجه ممکن انجام شود.

همچنین بخوانید : معرفی انواع سبک‌های دکوراسیون به صورت تخصصی

اگر لابی نورگیری خوبی نداشته باشد، باید حتما از چراغ های تزیینی و لامپ های پور و زیبا استفاده کنید. طراحی نور در لابی خیلی اهمیت ویژه‌ای دارد. و همچنین می‌توانید از انواع مبلمان اداری و زیبا برای پوشش فضای اطراف استفاده کنید.

طراحان به ترکیب رنگ، متناسب با فضایی که در اختیار دارند، اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

طراحی لابی

طراحی لابی آسانسور

برای طراحی لابی آسانسورمی‌توانید از چراغ های تزیینی و زیبا، سنگ آنتیک، برای دیوارهای اطراف آسانسور یا به اصطلاح لابی آسانسور استفاده کنید.

طراحی لابی آسانسور کاملا سلیقه‌ای است. برای فضاهای با نور کم، باید چراغ زیادی را برای سقف تعبیه کنید. و انواع سنگ های زیبا و تزئینی را می‌توانید در دیوار‌ها نصب کنید.

طراحی لابی اداری

برای طراحی لابی اداری که معمولا، فضای ورودی ساختمان های اداری و فضای داخلی اداره یا شرکت را تشکیل می‌دهند، از معماری نوین و بروزی برای بکارگیری اجزاء و تزئینات داخلی استفاده می‌شود. معمولا ازیک  کانتر برای ورودی، که از ام دی اف ساخته می‌شود استفاده می‌کنند. از صندلی های اداری و مدرن برای نشیمن گاه، و از سقف کاذب که در مدل های مختلفی وجود دارد برای زیباسازی فضای سقف لابی استفاده می‌کنند. معمولا قبل از ساخت، تری دی مکس کار ماهر، طرحی کلی از فضای لابی اداری را ترسیم می‌کند.

مبلمان حصیری می‌تواند فضایی دلنشین و دل انگیز را برای شما تداعی کند. می‌توانید از مبلمان حصیری برای نشیمن گاه افراد استفاده کنید.

طراحی لابی ورودی ساختمان

در این مورد هم باز می‌توانیم بگوییم که می‌توان در این خصوص سلیقه‌ای تصمیم گرفت.

از آیینه کاری ستون‌ها تا طراحی سقف کناف از جمله طرح هایی است، که می‌توان برای لابی ورودی ساختمان استفاده کرد.

برای ورودی ساختمان که معمولا در مجاورت نور و هوا قرار دارد می‌توانید از انواع گلدان های بزرگ و گل های طبیعی برای زیباسازی لابی ورودی ساختمان استفاده کنید. ولی برای لابی آسانسور نمی‌توان چنین طرحی را پیاده سازی نمود زیرا ممکن است در مجاورت نور و هوا قرار نداشته باشند و گل‌ها خشک شوند. و حتی می‌توانید از گل های مصنوعی و درختچه های بزرگ برای فضای ورودی استفاده کنید.

طراحی لابی

همچنین بخوانید : زیبا ترین نمای ساختمان

نکاتی در ارتباط با طراحی لابی

نکته‌ای که باید در این خصوص ذکر کنیم این است که حتما به ترکیب رنگ توجه ویژه‌ای داشته باشید و تناسب رنگ‌ها و رنگ اجزا و این که چگونه هر چیزی را با هم دیگر خوب ست کنیم تا شکیل به نظر آیند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

سخن پایانی

حتما از یک سبک طراحی برای زیبا سازی لابی استفاده کنید. به طور مثال: معماری مدرن و معماری کلاسیک را با یکدیگر تلفیق نکنید. و به نکات ریز طراحی لابی و اصول طراحی داخلی توجه ویژه داشته باشید.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *