ایده طراحی ویلا

خانه های ویلایی برای استراحت و اوقات فراغت و هم چنین برای برگزاری انواع مراسم های خانوادگی و عروسی بسیار مناسب می‌باشد. در مناطق شمالی کشور خانه های ویلایی خصوصا در شهر های ساحلی ویلاسازی بسیار زیاد می‌باشد. و افراد ترجیح می‌دهند که در شمال و یا هر جایی دیگر ویلایی را برای استراحت و تفریح خریداری کنند. اهمیت دکوراسیون و طراحی ویلا برای افراد بسیار مهم می‌باشد. خانه های ویلایی باید حتما دکوراسیون جذاب و زیبایی داشته باشند. و وجه تمایز خانه ویلایی و خانه های آپارتمانی در اصول طراحی ویلا است.

اصول طراحی ویلا کلاسیک

در ویلای کلاسیک خانه‌ها شبیه به عمارت می‌باشند. فضای بیرونی خانه را ستون های بند و سقف هایی منحنی تشکیل می‌دهند. در ویلای کلاسیک پنجره‌ها بلند هستند و ارتفاع زیادی دارند. شما می‌توانید عمارت های تاریخی ایرانی مثل خانه بروجردی‌ها و خانه طباطبایی‌ها را در ذهن مجسم کنید. البته این خانه‌ها شاید بتوان گفت دارای معماری اسلامی‌نوینی هستند.

همچنین بخوانید : زیبا ترین نمای ساختمان

در طراحی ویلا کلاسیک معمولا برای طراحی نما ویلا از سنگ های زیادی استفاده می‌شود. به عبارتی اگر بخواهید یک ویلا کلاسیک برای خود بسازید باید هزینه زیادی را برای سنگ کنار بگذارید. کل نمای ساختمان به طراحی و چیدمان سنگ‌ها بستگی دارد.

شاید بتوانید انواع ویلاهای کلاسیک را در فیلم های فرانسوی و رومی‌ببینید. پنجره هایی هلالی شکل و بزرگ به همراه در ورودی بزرگ و خانه ویلایی دوبلکس با نرده‌ای چوبی و لوستری بسیار بلند که جلوه‌ای زیبا به این سبک از خانه های ویلایی با تم کلاسیک می‌دهد.

اگر به طراحی ویلا کلاسیک علاقه بسیار زیادی دارید، ترجیحا باید خانه را در متراژ بیشتری بسازید. زیرا معمولا این خانه‌ها دوبلکس هستند. و پنجره‌ها جلوه‌ی اصلی ویلای کلاسیک را نشان می‌دهد.

معمولا ویلاهای کلاسیک دارای نمای رومی‌هستند. برخی قنادی‌ها و فروشگاه‌ها و آپارتمان‌ها دارای نمای رومی‌هستند.

خطو خاک

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

همانطور که گفتیم ویلاهای مدرن دوبلکس طراحی می‌شوند. در طراحی ویلا دوبلکس معمولا اگر بخواهید برای محوطه سازی و نمای بیرونی ویلا هم، دیزاین و طراحی خاصی را در نظر بگیرید، باید زمینتان بزرگ باشد.

سقف ویلای دوبلکس را می‌توانید با سقف های سفالی طراحی کنیدو. سقف های سفالی به رنگ سرخ خاکی عرضه می‌شوند.

همچنین بخوانید : خانه دوبلکس چیست؟

برای نمای خانه می‌توانید از سنگ های اجر نما استفاده کنید. سنگ های گرانیت و مرمر پر هزینه‌تر هستند. ولی سنگ های آجر نما که حالت سفالی دارند و در رنگ های زرد و سرخ عرضه می‌گردند، می‌توانند نمایی جالب به ویلای دوبلکس بدهند.

یکی از مزایای ویلاهای دوبلکس این است که، این خانه بسیار پر نور می‌باشند. زیرا پنجره‌ها بزرگ هستند و به دلیل این که اتاق خواب‌ها در طبقه‌ی بالا قرار دارند، به اندازه‌ی کافی از نور خورشید برای روشنایی منزل بهره برداری می‌شود. خوبی ویلاهای دوبلکس به نور آن هاست و این سبک ویلاها بسیار دلواز و چشم نواز می‌باشند. و محدودیتی در تعداد پنجره‌ها وجود ندارد.

هزینه طراحی ویلا

هزینه طراحی ویلا به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما از چه نوع مصالحی استفاده می‌کنید و اساسا می‌خواهید ویلا را بر اساس چه سبک معماری طراحی کنید نیز بستگی دارد. ویلاهای با نمای رومی‌هزینه‌ی بیشتری نسبت به ویلاهای با طراحی سیمان سفید و آجر نما دارد. شاید مجبور باشید هزینه‌ی میلیاردی را برای نمای ساختمان تقبل کنید.  در طراحی ویلا و براورد هزینه های آن، معمولا هزینه اصلی در نمای ساختمان است.

همچنین این که از چه نوع کابینتی استفاده کنید و و طراحی سقف منزلتان بر چه اساسی باشد نیز بر قیمت تاثیر گذار می‌باشد. هر چه ساده‌تر طراحی کنید هزینه کمتری دارد. و هر چه طراحی ویلا لوکس‌تر باشد و آپشن های زیادی داشته باشد، هزینه شما بیشتر می‌شود.

از تری دی مکس کار ماهر بخواهید طرح کلی ویلای شما را طراحی کند تا قبل ساخت بدانید که چه مقدار باید هزینه کنید.

خطو خاک

سخن پایانی

در طراحی ویلا به کیفیت مصالح و همچنین استحکام خانه نیز اهمیت بیشتری بدهید. و فقط تمرکز اصلی را بر روی ظاهر و دکوراسیون و همچنین نمای خانه نگذارید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *