خظو خاک

بررسی فضای داخلی شرکت گوگل

فضای داخلی شرکت گوگل – شرکت گوگل یکی از قدرتمندترین برندهای جهان است که زیباترین و خلاق‌ترین دفاتر را برای کارمندان خود فراهم کرده ‌است تا آن‌ها با خیال راحت و فکری آسوده بتوانند کار کنند. گوگل برای جذب نیرو از مصاحبه‌های بسیار سختی استفاده می‌کند تا با استعدادترین افراد متقاضی را در شرکت خود استخدام کند. بنابراین عضویت در این ابر قدرت بزرگ و زیبا، شانس و استعداد زیادی را می‌طلبد. روزانه هزاران رزومه ارسال می‌شود و طبیعی است که کارمندان این شرکت محور قرار گیرند و برای آرامش آن‌ها در حین کار، به طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت داده ‌شود. در این مطلب از سایت گروه معماری خط وخاک به بررسی فضای داخلی شرکت گوگل می‌پردازیم.

معرفی فضای داخلی شرکت گوگل و دفاتر جهانی آن

در حال ‌حاضر به بررسی و بیان طراحی دکوراسیون داخلی برخی از دفاتر شرکت گوگل می‌پردازیم.

دفتر گوگل در کمبریج

دفتر گوگل در کمبریج

این دفتر در فضای داخلی شرکت گوگل ، در شهر ماساچوست به مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع واقع شده است. سه ساختمان که دورتادور یک‌ پارکینگ قرار دارند، به دو ساختمان داخلی‌ مرتبط هستند که بین تمامی فضاها دسترسی وجود دارد. در این شرکت، به هر ساختار یک رنگ واحد اختصاص داده‌ شده است و هر یک از اتاق‌ها و فضاها دارای منظره منحصر‌به‌فرد هستند که از هویت اختصاصی برخوردارند.

دفتر گوگل در اورنج کانتی، کالیفرنیا

این دفتر دارای مساحت ۹۱ هزار مترمربع و دارای چهار طبقه است که توسط پله‌هایی از جنس استیل و آکریلیک به هم متصل شده‌اند. اغلب کارکنان این دفتر، متخصصان جمع‌آوری داده، مدیریت نوآوری و جستجو هستند. همچنین دفتر اورنج کانتی، فضاهای پر نور و اختصاصی برای ورزش و بازی‌های ویدویی دارد.

دفتر گوگل در دوسلدورف آلمان

فضای کار این دفتر که زمانی فضای طبیعی بود، حالا به ترکیبی از فضاهای باز، اتاق‌های بازآفرینی و … تبدیل شده ‌است. جالب است که رنگ‌های اصلی شرکت گوگل در این دفتر به چشم نمی‌خورد و به ‌جای آن‌ها از جلوه‌های بصری استفاده کرده‌اند.

مرکز گوگل در آمستردام

مرکز گوگل در آمستردام

این دفتر از گاراژی الهام گرفته که موسسین ابتدایی گوگل در آن بوده‌اند. دیوارها با اشکال گرافیکی نقاشی شده‌اند و سقف آن از مواد مصنوعی استفاده شده است.

دفتر گوگل در لندن

این دفتر دارای ۵ طبقه با فضایی بریتانیایی است. روی دیوارها پرچم‌های بزرگ این کشور قرار دارد و در پشت‌بام آن، باغ‌های انگلیسی کوچکی طراحی شده است. همچنین تخت‌هایی با پارچه‌های گل‌دار و ست شده با کاغذ دیواری‌ها این دفتر را متفاوت کرده و انواع بسیار متنوعی از فرش‌های مدرن و سنتی نیز به چشم می‌خورند. تا حد امکان اجزای آزاردهنده از ساختمان و دکور آن حذف شده و از اجزای مبتنی بر آب استفاده کرده‌اند.

دفتر گوگل در ورشو

این یکی از زیباترین دفاتر در فضای داخلی شرکت گوگل است. در راه‌اندازی دفتر ورشو، گروهی از متخصصین با تجربه، برنامه‌ریزی و طراحی دکوراسیون داخلی این پروژه را بر عهده گرفتند تا از پس خدمات مختلفی که گوگل در پروژه‌های داخل دفاترش ارائه می‌دهد، به‌خوبی بر بیایند. به این ترتیب از یک کارخانه متروکه در ورشو، یک مرکز پویا را ایجاد نمودند.

دفتر گوگل در توکیو

این دفتر جدید در چهار مرحله ساخته و سبک‌های بسیار متنوعی را ارایه داده‌ است. در این دفتر دیوارهای زیادی وجود دارد که آثار هنری با طرح‌های مختلف روی آن‌ها نقاشی شده ‌است. برخی از جنبه‌های این دفتر که بسیار مورد علاقه قرار گرفته، شامل نمادهای گوگل‌مپ، گوگل‌کروم و … است.

دفتر گوگل در کوالالامپور

دفتر گوگل در کوالالامپور

طراحی این مجموعه از نوع دفاتر باز، کاربردی و منعطف می‌باشد و بهترین دفتر گوگل شناخته شده‌ است.

دفتر گوگل در مادرید

این ساختمان پنج طبقه، در گذشته کارخانه باتری‌سازی بوده و اکنون با دقت مکانی زیادی برای اعضای گوگل طراحی گردیده ‌است.

سخن پایانی

شرکت گوگل یکی از بی‌نظیرترین برنامه‌ریزی‌ها را در اداره شرکت خود دارد و شعار آن کمک به حال روحی کارکنان خود است. این شرکت ابرقدرت با بهره‌گرفتن از فضاهای باز و عناصر زیبایی‌شناختی، بهترین و زیباترین فضاها را ایجاد نموده است که گوگلرها در آن احساس راحتی کنند.
در این مطلب، مجموعه‌ای از این دفاتر و ویژگی‌های طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها را با هم بررسی کردیم. استفاده از چنین طراحی‌هایی نیازمند طراحان باتجربه و خبره از گروه معماری خط وخاک است. جهت مشاوره با کارشناسان می‌توانید با شماره‌های……. تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *