خظو خاک

فنگ شویی چیست ؟

فنگ شویی یک شیوه مهم برای طراحی دکوراسیون منزل است. فنگ یعنی باد و شویی به معنی آب است و تلفظ صحیح آن فِنگ شویی می‌باشد. هدف اصلی فنگ شویی، ایجاد نظم و هماهنگی بین محیط و افراد است. به طور کلی فنگ شویی ترکیبی از هنر و علم است که به خانه شما زیبایی می‌بخشد.

برای درک بهتر فنگ شویی باید با قوانین آن بیشتر آشنا شوید. در ادامه این قوانین را برای شما عنوان می‌کنیم. همراه با ما باشید.

معرفی مهم‌ترین قوانین فنگ شویی

 • جلوی تمام نشتی‌های خانه‌ها را بگیرید. نشتی‌ها در فنگ شویی نماد بدشانسی هستند و انرژی‌های مثبت خانه را به فضای بیرونی نشت می‌دهند.
 • یکی از مهم‌ترین قوانین فنگ شویی این است که آینه نباید روبروی درب ورودی باشد چراکه انرژی‌های خوب و مثبتی که وارد خانه می‌شوند در برخورد با آینه منعکس شده و به بیرون می‌روند.
 • از نظر فنگ شویی طبقه همکف مهم‌ترین طبقه در ساختمان است و در صورتی که این طبقه کثیف و به‌هم‌ریخته باشد آثار منفی بسیار بر ساکنان ساختمان می‌گذارد؛ بنابراین همواره سعی کنید طبقه همکف را همیشه تمیز نگه‌دارید.
 • گیاهان تأثیر مثبت زیادی در زیبایی فضای خانه می‌گذارند، علاوه بر این انرژی مثبت بسیاری نیز دارند و شما می‌توانید در تمامی بخش‌های خانه از آن‌ها بهره ببرید. دقت کنید که گلدان مناسبی برای گیاهان خود تهیه کنید تا ریشه گیاه بتواند به راحتی در داخل گلدان جای گیرد.

همچنین بخوانید : نکات مهم در چیدمان خانه چیست؟

 • حمام در قوانین فنگ شویی انرژی نامناسبی دارد. برای جلوگیری از ورود این انرژی منفی به داخل فضای خانه بهتر است که درب حمام را ببندید. البته دقت کنید پس از اینکه حمام کردید درب حمام را مدتی باز بگذارید تا فضا به طور کامل خشک شود سپس درب آن را ببندید.
 • راهروی ورودی منزل، نقش مهمی در دکوراسیون دارد. این فضا نباید شلوغ و به‌هم‌ریخته باشد. پس وسایل غیر ضروری را از آنجا بردارید. در رابطه با کفش‌ها هم بهتر است یک جاکفشی مناسب تهیه کنید. دقت کنید در صورتی که عادت دارید در جلوی درب خانه لباس‌هایتان را عوض کنید، بهتر است که یک کمد مناسب در راهروی ورودی ایجاد کنید. در این شرایط هم می‌توانید لباس‌ها و هم کفش‌هایتان را در داخل کمد قرار دهید.

با رعایت کردن قوانین فنگ شویی منزلی ایده آل که پر از انرژی مثبت است خواهید داشت. پس سعی کنید به تمامی آن‌ها عمل کنید. در ادامه شما را با اجزای مهم فنگ شویی آشنا می‌کنیم:

اجزای اصلی فنگ شویی

 • درختان

درخت یک منبع مهم برای فنگ شویی است و معمولاً توصیه می‌شود درخت را در بخش‌های مهم خانه خود قرار دهید. برای مثال بهتر است درختچه‌های کوچک را در گوشه‌های تیز خانه قرار دهید تا انرژی بهتری به فضا بدهد.

 • گیاهان آپارتمانی

در صورتی که فضای کافی برای درخت ندارید، می‌توانید از گیاهان آپارتمانی کوچک‌تری بهره ببرید. برخی از گیاهان همچون گیاه بامبو نشانه خوشبختی هستند.

فنگ شویی

 • آب

زندگی بدون آب ممکن نیست و بخش زیادی از موجودات زنده را آب تشکیل می‌دهد. آب انرژی‌ها را جذب و حفظ می‌کند. گفته می‌شود قرار دادن یک ظرف پر از آب در محل عبادت، انرژی را جذب کرده و به دعاها قدرت می‌بخشند.

این مسئله در مراسم هندوها نیز بسیار معمول است و یک ظرف مقدس با آب را برای پرستش حیاتی می‌دانند. دقت کنید که باید آب را زود به زود عوض کنید، چراکه در طولانی مدت میکروب‌ها را هم جذب می‌کند!

 • آینه

آینه یکی از اجزای اصلی فنگ شویی است و بسیار کاربرد دارد. در فنگ شویی محل قرار دادن آینه بسیار مهم است برای مثال فرد در توالت جایی که ضایعات بدن دفع می‌شود نباید خود را ببینید. همچنین آینه را نباید در بالای سر شما هنگام خواب قرار بگیرد؛ زیرا بر اساس علم متافیزیک روح هر شخصی در هنگام خواب آزاد می‌شود و در صورتی که آینه بالای سر فرد باشد، موجب شده روح گیر بیفتد.

 • اتاق نشیمن

اتاق نشیمن فضایی برای دورهمی هاست. در فنگشویی به این فضا اهمیت داده و المان‌های بسیاری را برای آن در نظر می‌گیرند. برای مثال کوسن‌های نرم روی کاناپه و رنگ‌های جذاب گرم روی دیوارها می‌توانند بر روی تعاملات زندگی تأثیر بگذارند.

فنگ شویی

همچنین بخوانید : طراحی داخلی منزل با ترفندهایی ایده آل

 • سنگ‌ها

همانند بحث طالع بینی، سنگ‌ها به عنوان ساطع کننده ارتعاشات مجزا انرژی اتاق در نظر گرفته می‌شوند. برای مثال کریستال لیمویی توانایی جذب پول و ثروت را دارد همچنین اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می‌دهد.

با توجه به مزایای فنگ شویی افراد بسیاری از آن در طراحی منزل خود استفاده می‌کنند. ما به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم، برای داشتن فضایی سرشار از انرژی مثبت از فنگ شویی بهره ببرید.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *