ایده‌های ناب برای طراحی قفسه در منزل

قفسه‌ ها می‌توانند از شلوغی فضای خانه بکاهند و نظم مناسبی به دکوراسیون ببخشند. با توجه به اهمیت قفسه در منزل ، در این مقاله بهترین مکان‌ها برای نصب آن و همچنین انواع مختلف قفسه‌های کاربردی را عنوان می‌کنیم همراه با ما باشید.

قفسه در منزل

۱. قفسه‌ای در پشت درب‌های بسته!

اگر می‌خواهید که وسایلتان در معرض دید نباشد، می‌توانید از درب‌ های مخفی استفاده کنید. این درب‌ها در تمام نقاط خانه می‌توانند باشند. برای مثال می‌توانید به جای پایه میز نهارخوری یک قفسه مخفی ایجاد کنید و وسایل خود را در آن قرار دهید. همچنین می‌توانید آینه میز توالت را به صورت یک درب مخفی بسازید به این صورت که با کشیدن آینه پشت آن یک قفسه ظاهر شود!

۲. قفسه در فرورفتگی‌های قدیمی

فرورفتگی‌های خانه مکان مناسبی برای نصب هستند. برای مثال اگر شومینه شما جلوتر از سطح دیوار است و دو طرف شومینه بدون هیچ کاربردی خالی مانده، می‌توانید از این فضا استفاده کنید! به این صورت که دو طرف شومینه که عقب‌تر هستند را می‌توانید نصب کنید و در آن چیزهای مختلف بگذارید.

همچنین بخوانید : چگونه اتاق نشیمن زیبا و بی‌نظیر داشته باشید

۳. قفسه در منزل به ‌عنوان چارچوبی برای پنجره

شما می‌توانید به جای استفاده از بخش‌های خالی دور شومینه از پنجره به ‌عنوان یک کانون مرکزی استفاده کنید و دو طرف پنجره را قفسه بزنید. با این شیوه فضای بلااستفاده اطراف پنجره به محلی کاربردی و شیک تبدیل خواهد شد.

۴. قفسه‌ های نردبانی

اگر به دنبال یک شیوه‌ای هستید که قفسه‌ها را به دیوار نصب نکنید، می‌توانید از قفسه‌های نردبانی استفاده کنید. که بسیار زیبا و کارآمد هستند. شما می‌توانید قفسه‌های نردبانی را با خود حمل کنید و در مکان دیگری از آن‌ها بهره ببرید.

۵. قفسه در بالای درب

بالای درب یکی از بخش‌هایی از خانه است که همیشه خالی می‌ماند. این در حالی است که شما می‌توانید یک قفسه زیبا در بالای درهای خانه خود داشته باشید. برای مثال شما در کنار درب اتاق خودتان می‌خواهید یک کتابخانه زیبا ایجاد کنید. شما می‌توانید به قسمت بالای درب هم چندین قفسه اضافه کنید و کتاب‌هایی که به آن‌ها احتیاجی ندارید را در آنجا قرار دهید. با این شیوه علاوه بر استفاده از حداقل فضا، یک دکوراسیون زیبا و خلاقانه هم خواهید داشت.

۶. قفسه‌هایی در داخل دیوار

از قفسه‌ها می‌توان به‌عنوان یک المان تزیینی مهم برای خانه در نظر گرفت. برای مثال شما می‌توانید در وسط دیوار ( به رنگی متضاد با رنگ دیوار) بزنید و سپس درون آن را با انواع گیاهان آپارتمانی پر کنید. با این روش هم گیاهان آپارتمانی شما سروسامان می‌گیرند، هم یک طراحی بی‌نظیری خواهید داشت!

خطو خاک

۷. قفسه در زیر مبل و تخت

شما می‌توانید با استفاده از این شیوه فضای کمتری را در خانه خود اشتغال کنید. برای مثال با گذاشتن قفسه یا کشو در زیر تخت خود می‌توانید لباس‌های خود را در آن قرار دهید و بر روی دیوار نصب نکنید. این شیوه برای افرادی که می‌خواهند فضایی دل‌باز به دور از عناصر اضافه را داشته باشند، مناسب است.

۸. قفسه در زیر راه پله و یا پله!

در زیر راه پله اغلب فضایی زیادی است و شما می‌توانید از این فضا به بهترین شکل استفاده کنید. برای مثال می‌توانید این فضا را به دو بخش تقسیم کنید. یک بخش از آنجایی برای نشستن باشد و بخش دیگر برای کتاب‌هایتان. علاوه بر این شما می‌توانید از پله‌های خود نیز به‌عنوان قفسه استفاده کنید. به این صورت که هر پله به شکل یک قفسه در منزل می‌آید و شما می‌توانید نهایت استفاده را ببرید.

خطو خاک

۹. ترکیب قفسه‌های مخفی با آشکار

اگر کل فضای دیوار را قفسه بزنید، نمای زیبایی نخواهید داشت. بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که می‌خواهید از قفس‌های بیشتری بهره ببرید بهتر است که در کنار قفسه‌های آشکار از مخفی قرار دهید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *