زیبا ترین نمای ساختمان

یک خانه ی امن و آرام علاوه بر این که باید حس آرامش را برای شما تداعی کند، ظاهر آن نیز باید از نمای زیبایی برخوردار باشد. بسیاری از مشاغل در زمینه ی نمای ساختمان فعالیت می کنند. اگر قصد خرید خانه و یا واحد آپارتمانی دارید، اولین عاملی که شما را مجذوب می کند تا داخل خانه را ببینید، نمای ساختمان است. شاید در حال عبور و تردد از خیابانی باشید و چشمتان به یک ساختمان با نمای بسیار زیبا بیفتد. در آن لحظه در ذهن خود متصور می شوید که داخل آن هم باید زیبا باشد و احتمالا دلتان می خواهد که داخل خانه را ببینید. پس اهمیت نمای ساختمان برای بسیاری از ما افراد، قابل درک می باشد. ساختمان ها در نماهای مختلفی وجود دارند که هر کس مطابق با سلیقه ی خود، ساختمان ها را نماکاری می کند. ما در این جا به معرفی نمای ساختمان و انواع مختلف نماهای ساختمان می پردازیم.

نمای ساختمان سنگ

بسیاری از افراد برای نمای ساختمان از انواع مختلف سنگ ها استفاده می کنند. سنگ های گرانیت، سنگ های مرمر، سنگ های ترآورتن، سنگ کوارتزیت، ماسه سنگ و شیست از دسته ی سنگ هایی هستند که برای نمای ساختمان به کار می روند.

سنگ های آجر نما هم از دسته سنگ هایی هستند که برای نمای ساختمان برخی از افراد از آن ها استفاده می کنند. سنگ های کوارتزیت ارزان هستند و اگر می خواهید کم هزینه کنید می توانید این سنگ را برای نمای ساختمان انتخاب کنید.

ولی اگر اهمیت نمای ساختمان برایتان بسیار بالاست و دوست دارید هزینه ی زیادی را تقبل کنید، می توانید از سنگ های مرمر و گرانیت استفاده کنید.

خطو خاک

نمای ساختمان رومی

اگر علاقمند به دیدن فیلم های فرانسوی هستید، احتمالا ساختمان های با نمای رومی را در فیلم ها دیده اید. این ساختمان ها بسیار زیبا هستند. و با نمای ساختمان رومی طراحی شده اند. در ساختمان های با نمای رومی از سنگ های تراورتن با رنگ شیری و سفید و کرمی استفاده می شود.

نمای ساختمان رومی بسیار خاص و زیبا می باشد. بسیاری از پاساژها، ساختمان های تجاری، مراکز خرید و قنادی ها ازاین سبک نمای ساختمان استفاده می کنند.

همچنین بخوانید : ایده ‌هایی کم هزینه برای تزیین تراس و بالکن منازل

خطو خاک

نمای ساختمان ویلایی

ساختمان های ویلایی در شمال کشور بسیار زیاد می باشند. نما در ساختمان های ویلایی اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا در افراد در خرید ویلا به نما توجه زیادی می کنند. ساختمان ویلایی معمولا نمای ساختمان در آن ها به شکل سنگ کاری شده می باشد. و شاید کمتر ویلایی را ببینید که اصلا نمایی نداشته باشد. و یا فقط به سیمان سفید بسنده کرده باشند.

در ساختمان های ویلایی معمولا از سنگ های گرانیت و سنگ های آجر نما و سنگ مرمر استفاده می شود. و شما می توانید با سلیقه ی خود برای ساختمان نما انتخاب کنید.

خطو خاک

اگر ویلای دوبلکس و یا دو طبقه دارید می توانید از سنگ های تلفیقی استفاده کنید. برای ویلای دوبلکس نمای رومی می تواند انتخاب خوبی باشد. نمای ساختمان ویلایی معمولا با سقف های سفالی مزین می شود. به عبارتی، محوطه سازی و طراحی فضای سبز نیز می تواند تاثیر چشم گیری بر نمای ساختمان ویلایی داشته باشد. ولی برای ویلای دوبلکس باید حتما سلیقه به خرج بدهید و اگر می خواهید ساختمان شیکی داشته باشید، حتما از سنگ های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

به آب و هوای منطقه نیز توجه ویژه داشته باشید. مثلا برای مناطق باران خیز، استفاده از آجر نما را توصیه نمی کنیم. زیرا کم کم و به مرور زمان رنگ عوض می کند.

همچنین بخوانید : معرفی انواع سبک‌های دکوراسیون به صورت تخصصی

نمای ساختمان اسلامی

نمای ساختمان اسلامی معمولا با آجر و کاشی و سنگ می باشد. اگر به مساجد و مکان ها و ساختمان های بقاع متبرک رفته باشید احتمالا دیده اید که از آیینه کاری مدرن برای نمای ساختمان استفاده می شود. همچنین با کاشی و سنگ های اجر نما نیز، نمای این گونه ساختمان ها را مزین می کنند. در طراحی این نما از عناصر معماری اسلامی استفاده می شود. این عناصر شامل موارد زیر می باشد.

  • قوس ها
  • کاربندی و مقرنس
  • کتیبه ها
  • ستون ها
  • گره ها

سقف های ساختمان های با معماری اسلامی معمولا بلند می باشند. اگر به زیارت گاه ها رفته باشید، متوجه شده اید که این ساختمان ها سقف هایشان بسیار بلند می باشند. زیرا، تداعی گر آسمان هستند. قوس و گنبد و ستون از اجزای اصلی نمای ساختمان اسلامی است. شاید در ساختمان های دیگر، ستون ایراد به حساب آید. ولی ساختمان های اسلامی جزء اجزاء اصلی می باشد.

خطو خاک

سخن پایانی

نمای ساختمان اهمیت ویژه ای در کیفیت و آپشن های یک خانه دارد. مشتریان برای انتخاب خانه اول جذب نمای ساختمان می شوند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *