نکات مهم در رابطه با چیدمان و طراحی دکوراسیون کافه

کافی‌شاپ‌ها مکان‌هایی هستند که همواره موردتوجه عموم افراد به‌خصوص نسل جوان قرار می‌گیرند. بسیاری از افراد برای گذراندن ساعاتی خوش و دوری از دغدغه‌ها و مشکلات زندگی بخشی از زمان خود را در کافی‌شاپ‌ها می‌گذرانند. امروزه به دلیلی وجود رقابت در شغل کافه‌داری، طراحی دکوراسیون کافه بیش از گذشته اهمیت دارد؛ زیرا اولین چیزی که باعث می‌شود نظر افراد به کافی‌شاپ‌ها جلب شود، دکوراسیون کافه است.

همان‌طور که گفتیم کافی‌شاپ فضایی است که افراد به‌عنوان مشتری در آنجا قهوه، بستنی یا هر خوراکی و نوشیدنی دلخواه دیگر را سفارش می‌دهند، ساعتی را برای تمرکز یا صحبت با دوستان و همکاران در آنجا می‌گذرانند، یادداشت‌های خود را تنظیم می‌کنند و یا مشغول مطالعه کتاب موردعلاقه خود می‌شوند.

به‌طورمعمول مشتریان زمانی که از دکوراسیون کافه و فضای داخلی آن خوششان بیاید آنجا را تبدیل به پاتوق همیشگی‌شان کرده و مشتری ثابت کافی‌شاپ شما می‌شوند؛ بنابراین چیدمان محیط داخلی و دکوراسیون کافی‌شاپ باید به‌گونه‌ای باشد که باعث آرامش و راحتی مشتریان شده و مورد پسند آن‌ها قرار گیرد.

در ادامه برخی از نکات کلیدی و مهم در مورد طراحی دکوراسیون کافه را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اصول نورپردازی در دکوراسیون کافه

حتماً قبلاً دیده‌اید و می‌دانید که اصولاً نورپردازی در کافه به‌صورت کم و کنترل‌شده است. نور کنترل‌شده به نوری گفته می‌شود که فضایی مشخص را با زوایایی مشخص روشن کند. درواقع نورپردازی در طراحی دکوراسیون کافه دارای زوایای کمتر از ۹۰ درجه است و فضای کوچکی را روشن می‌کند.

خطو خاک

بهترین رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون کافه

یکی از مهم‌ترین مراحل در طراحی دکوراسیون کافه انتخاب رنگ مناسب است. انتخاب رنگ برای فضای داخلی کافی‌شاپ‌ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. ازجمله این فاکتورها می‌توان به نوع نورپردازی کافه، رنگ میز و صندلی‌ها و مبلمان، نوع دکوراسیون داخلی موردنظر (کلاسیک، مدرن، ایرانی، سنتی، فرنگی و…) و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد؛ اما به‌طورکلی بهترین رنگ‌های برای طراحی دکوراسیون کافه رنگ‌های تیره و متمایل به تیره می‌باشند.

ایده‌های خلاقانه در طراحی دکوراسیون کافه

  • استفاده از پوسترهای زیبا

یکی از خلاقانه‌ترین کارهایی که می‌توانید برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون کافه انجام دهید استفاده از پوسترهای دیواری است؛ بنابراین هرگز از پوسترهای دیواری زیبا و هنری غافل نشوید و آن‌ها را در محل مناسبی نصب کنید تا نظر افراد بیشتری را جذب دکوراسیون کافه شما کنند.

  • استفاده از تابلوهای هنری

تابلوهای نقاشی نیز همانند پوسترهای دیواری نقش بسیار مهمی را در خلاقانه کردن و متفاوت نشان دادن فضای داخلی کافی‌شاپ‌ها ایفا می‌کنند. پس در کنار پوسترهای دیواری از تابلوهای نقاشی زیبا و هنری نیز برای جذاب‌تر ساختن دکوراسیون کافه خود استفاده نمایید.

  • استفاده از فرش و قالیچه‌های قدیمی

به‌طورمعمول استفاده از فرش و قالیچه در طراحی دکوراسیون کافه مرسوم نمی‌باشد اما شما می‌توانید با استفاده از این ایده خلاقانه محیط داخلی کافی‌شاپ خود را منحصربه‌فرد و متمایز از سایر کافی‌شاپ‌ها سازید. یک قالیچه ایرانی زیبا با رنگ‌های گرم و گیرا را در خاص‌ترین قسمت کافی‌شاپ خود پهن کنید تا مشتریان شما غافل‌گیر شوند.

  • استفاده از آویزهای سقفی

یکی دیگر از ایده‌های ناب و زیبا در طراحی دکوراسیون کافه استفاده از آویزهای سقفی است. از این تکنیک بیشتر در طراحی دکوراسیون کافی‌شاپ‌های کلاسیک استفاده می‌شود و همواره موردتوجه طراحان دکوراسیون داخلی و صاحبان کافه‌ها بوده است. شما می‌توانید آویزهای سقفی را برای تعبیه نور مخفی بکار برید و فضای داخلی و دکوراسیون کافه خود را از سایر کافی‌شاپ‌ها متفاوت سازید.

خطو خاک

فضاهای دنج در طراحی دکوراسیون کافه

یکی از مهم‌ترین اقدامات در طراحی دکوراسیون کافه ایجاد فضاهای دنج برای مشتریان است. ایجاد این نوع فضاها که برای نشستن جمع‌های خصوصی دوستانه یا کاری در نظر گرفته می‌شوند، می‌تواند در رونق و موفقیت کافه و کسب‌وکار شما تأثیر بسیار زیادی بگذارد؛ بنابراین چیدمان و دکوراسیون کافه خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که بیشترین آرامش و راحتی را در اختیار مشتریان شما قرار دهد.

در پایان لازم به ذکر است مجموعه خط و خاک با دارا بودن یک تیم طراحی کامل و حرفه ای به صورت تخصصی اقدام به طراحی انواع پروژه های ساختمانی می نماید و شما می توانید با خیال راحت هر گونه خدمات طراحی که مورد نیازتان است را دریافت کنید.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *