نکات کلیدی در رابطه با دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از بخش‌های اصلی خانه است و می‌توان گفت دکوراسیون داخلی و چیدمان اصولی این بخش از خانه تقریباً برای همه افراد مهم است. دکوراسیون اتاق نشیمن باید در عین راحتی و سادگی از جذابیت کافی نیز برخوردار باشد. از رنگ دیوارها گرفته تا طرح و مدل مبلمان، تمام قسمت‌های اتاق ‌نشیمن باید با دقت خاصی انتخاب شوند تا طرح و سبک موردنظر شما را منعکس کنند.

دکوراسیون اتاق نشیمن

برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به‌صورت اصولی، قبل از هر چیز به یک کاغذ و خودکار نیاز دارید تا طرح و نقشه موردنظر خود را بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید، برنامه‌ریزی کرده و با استفاده از بهترین راهکارها آن‌ها را پیش ببرید.

خطو خاک

همان‌طور که پیش از گفته شد، داشتن طرح و برنامه‌ریزی برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن یکی از اقدامات بسیار ضروری و مهم است. شما باید سبک و طرح دکوراسیون موردنظر خود را مشخص کرده و با در نظر گرفتن فضای اتاق و بودجه‌ی موردنظرتان، برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود اقدامات لازم را انجام دهید.

به‌عنوان‌مثال چه گزینه‌های معماری با فضا و سبک موردنظر شما همخوانی دارند؟ و یا چه محدودیت‌هایی سر راه شما قرار خواهد گرفت؟ بهتر است لیستی از مبلمان، وسایل تزیینی و یا آثار هنری که قصد دارید در دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود بکار برید، تهیه کنید، سپس بر اساس اولویت‌ها اقدام به خریداری آن‌ها نمایید.

فوت‌وفن‌های تغییر چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن

در ادامه برخی از نکات و فوت‌وفن‌های چیدمان اصولی اتاق نشیمن را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  • نورپردازی و چراغ‌ها

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن توجه به نورپردازی صحیح است. برای چیدمان اصولی منزل لازم است که نورپردازی و چراغ‌ها با سایر المان‌ها هماهنگ شوند. بدترین نوع نورپردازی استفاده از یک چراغ تک در وسط سقف است. امروزه سبک‌های جدیدی از نورپردازی وجود دارد؛ مثلاً استفاده از لامپ‌های LED برای سقف‌های کاذب جذابیت زیادی به فضا و دکوراسیون اتاق نشیمن شما می‌دهد.

  • فرش‌ها

یکی دیگر از نکات مهم و تأثیرگذار در زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن، انتخاب فرش مناسب است. بهتر است در هنگام انتخاب فرش دقت کنید که اندازه، طرح و رنگ آن با فضا و دکوراسیون اتاق نشیمن منزل شما تناسب داشته باشد.

  • موقعیت قرارگیری وسایل

توجه به موقعیت وسایل و قرار دادن آن‌ها در جای مناسب یکی دیگر از نکات کلیدی در تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن است و قرار دادن تلویزیون در جای نامناسب ازجمله اشتباهات بسیار رایج در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید : نکات کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

  • فاصله مبل و دیوار

رعایت فاصله مناسب بین مبل و دیوار از اصول مهم در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن است. بهتر است قانون چسباندن مبل به دیوار را کنار بگذارید و با استفاده از ایده‌های نو، فضای اتاق نشیمن خود را جذاب‌تر و دل‌نشین‌تر سازید.

خطو خاک

  • رنگ دیوارها

انتخاب رنگ مناسب دیوار در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. استفاده از رنگ‌های تیره اتاق شما را کوچک‌تر و زمخت نشان می‌دهد؛ بنابراین بهتر است برای رنگ‌آمیزی دیوارهای اتاق نشیمن منزل خود به سراغ رنگ‌های روشن بروید.

  • دکوراسیون خارج از مد

هرچند باورهای قدیمی همچنان باارزش و پایدار هستند، اما این در مورد دکوراسیون داخلی صدق نمی‌کند. برای طراحی اتاق نشیمن منزل خود به سراغ جدیدترین و به‌روزترین طرح‌های دکوراسیون داخلی رفته و طرح‌های قدیمی و کهنه را کنار بگذارید.

  • استفاده از لوازم تزیینی و اکسسوری ها

سعی کنید در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود اصل سادگی را رعایت نمایید؛ زیرا استفاده بیش‌ازاندازه از وسایل تزیینی و اکسسوری ها فضای داخلی اتاق نشیمن شما را شلوغ و در هم بر هم نشان می‌دهد. یکی از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده بیش‌ازاندازه از مجسمه‌ها و تابلوهای نقاشی است.

همچنین بخوانید : شیوه ای نوین برای داشتن دکوراسیون شیک

  • پرده‌ها

استفاده از پرده‌های بلند در زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد؛ بنابراین سعی کنید تا جایی که ممکن است چوب‌پرده را بالاتر نصب کنید، به‌طوری‌که ارتفاع پرده‌ها تا زمین برسد. این کار علاوه بر زیبایی باعث می‌شود فضای اتاق نشیمن منزل شما بزرگ‌تر دیده شود.

سخن پایانی

و در پایان اینکه اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق نشیمن خود را تغییر دهید همیشه راحتی و آرامش خود و دیگر اعضای خانواده را در اولویت قرار دهید. اتاق نشیمن قرار است جایی باشد که زندگی روزمره شما را راحت‌تر کند و پس از یک روز طولانی، مکانی برای آرامش شما باشد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *