خظو خاک

نکات مهم در چیدمان خانه چیست ؟

من به دکوراسیون و طراحی داخلی منزل و چیدمان خانه علاقه‌ی بسیار زیادی دارم. و می‌خواهم رعایت نکاتی برای چیدمان خانه را برایتان بیان کنم. دکوراسیون و چیدمان وسایل خانه به این معنا نیست که شما هر چیزی را ست کنید و یا گران ‌ترین وسایل را بخرید.

نکات مهم در چیدمان خانه چیست ؟

نکاتی در این خصوص وجود دارد که آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

  • برای چیدمان خانه کوچک، تلویزیونی با ابعاد مناسب را تهیه کنید

دیده شده است که در آپارتمان‌های ۵۰ متری با متراژ پذیرایی ۲۰ متر تلویزیونی با ابعاد ۵۰ اینچ قرار دارد. این کار اشتباه است. باید حتما ابعاد تلویزیون متناسب باشد. برای خانه‌های کوچک تلویزیون‌های ۳۲ و ۴۲ اینچی مناسب است و برای خانه‌های ۱۲۰ متری و بزرگتر تلویزیون‌های ۵۰ اینچ به بالا را توصیه خواهیم کرد.

چیدمان خانه

  • کل خانه را با فرش نپوشانید

برخی افراد برای اینکه سرامیک‌ها را بپوشانند کل خانه را فرش می‌کنند که این کار برای دکوراسیون و چیدمان خانه مدرن توصیه نمی‌شود. پیشنهاد ما این است که اگر به طور مثال: متراژ پذیرایی شما ۱۲ متری است، فرش ۹ متری را خریداری نمایید. و زیر مبل‌ها را خالی کنید.

همچنبن بخوانید : با کمترین هزینه دکوراسیون لوکس و زیبایی داشته باشید!

  • اگر می‌خواهید دیوارهایتان را با رنگ‌های گرم تنوع دهید ترجیحا یک دیوار اصلی را رنگ کنید

دیوار خانه‌ی بسیاری از افراد سفید می‌باشد. ولی برخی افراد تمایل دارند که تغییراتی را در چیدمان خانه ایجاد کنند که به رنگ دیوار ارتباط دارد. لذا دیده شده است که کل دیوار خانه را رنگ می‌کنند که ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. قسکتی از دیوار را که نقطه‌ی کانونی خانه محسوب می‌شود را رنگ کنید. مثلا دیوار پشت تلویزیون یا دیوار قسمت راهرو ها.

همچنین برای نصب دیوار پوش و انواع کاغذ دیواری‌ها توصیه‌ی ما به شما این است که فقط قسمتی را برای تغییر انتخاب کنید. مثلا برای نصب دیوار پوش آجری فقط یک قسمت از دیوار خانه را دیوار پوش بچسبانید.

چیدمان خانه

برای چیدمان خانه خصوصا، چیدمان آشپز خانه و انتخاب رنگ‌های کابینت برای اینکه آشپزخانه‌ی خود را بزرگتر و روشن‌تر جلوه دهید، از رنگ روشن استفاده کنید. برای اشپزخانه‌های کوچک، رنگ‌های تیره و قهوه‌ای را توصیه نمی‌کنم.

  • یک فضای اختصاصی برای چیدمان گل انتخاب کنید

می توانید قسمتی از منزل خود را به گل خانه تبدیل کنید. و انواع گل‌های آپارتمانی را در آن جا قرار دهید. مثلا قسمت کنار پنجره، برای چیدن گلدان‌های گل مناسب می‌باشد. چند استند گل طبقه‌ای تهیه نمایید و گل‌ها را در آن جا قرار دهید. زیرا در این صورت نور کافی و لازم را دریافت خواهند نمود. این نکته را حتما باید برای چیدمان خانه مد نظر داشته باشید.

همچنبن بخوانید : طراحی داخلی منزل با ترفندهایی ایده آل

دیده شده است که در برخی خانه‌ها در هر گوشه‌ای گل قرار دارد حتی بالای سقف اپن آشپزخانه. توصیه‌ی ما به شما این است که قسمتی از خانه را به فضای چیدن گل یا گلخانه اختصاص دهید.

  • از پاف تزیینی برای چیدمان خانه استفاده کنید

پاف در مدل‌های سنتی و متنوعی در بازار وجود دارد. و شما می‌توانید سه عدد از این پاف‌ها را با سه اندازه‌ی مختلف خریداری نمایید و در گوشه‌ای از خانه قرار دهید.

چیدمان خانه

  • چوب لباسی و آویز لباس را در داخل اتاق پذیرایی نصب نکنید

ترجیحا از جا کفشی‌های بلند اینه دار که شبیه به کمد است استفاده کنید. این، جا کفشی‌ها در قسمت بالایی، آویز لباس دارند و شما می‌توانید لباس‌ها را در آن جا آویزان کنید. هیچ‌گاه، لباس‌های خود را در مرکز پذیرایی آویزان نکنید، زیرا چیدمان خانه را نامتناسب می‌کند. معمولا در راهرو‌ها و در اتاق خواب‌ها می‌توانید لباس‌های خود را آویزان کنید.

سخن پایانی

در زمان ‌های گذشته به دلیل تنوع کم محصولات، افراد از چیدمان خانه سر در نمی‌آوردند. ولی امروزه با تنوع محصولات خواهید دید که چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن منزل خود را به شکلی نوین با متد روز طراحی کنید.

اشتراک گذاری

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *