نکات کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

طراحی منزل بر روی زندگی و روحیات افراد تأثیر بسیاری می‌گذارد. در صورتی که از طراحی مناسبی برای منزل خود استفاده کنید زندگی را برای خود زیباتر ساخته‌اید! با توجه به اهمیت این مسئله ما در اینجا نکاتی مهم و طلایی در رابطه با چیدمان منزل را شرح می‌دهیم تا به کمک آن‌ها بتوانید فضایی زیبا در خانه خود بسازید.

توصیه‌هایی کاربردی برای طراحی و چیدمان منزل

  • حتماً در اتاق پذیرایی از آینه استفاده کنید. آینه علاوه بر اینکه جلوه مناسبی به خانه شما می‌دهد، باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا نیز می‌شود.
  • پوستر را در ارتفاع درست آویزان کنید. در گالری‌ها و موزه‌ها پوستر را اغلب در وسط و مرکز ۵۷ اینچ تا ۶۰ اینچ آویزان می‌کنند. (چشم متوسط انسان‌ها سطح ۵۷ اینچ می‌بیند.)
  • نورپردازی تأثیر مهمی در چیدمان منزل دارد. سعی کنید از نور طبیعی بیشتر استفاده کنید. در صورتی که پنجره کافی در منزل ندارید، بهتر است که از لوسترهای بزرگ‌ها بهره ببرید.
  • در چیدمان منزل دقت کنید که وسایلی که در کنار هم قرار گیرند تقریباً در یک تم مشخص باشند. برای مثال اگر مبلمانتان به رنگ آجری است از کوسن‌های مشکی و فرش آبی نباید استفاده کنید. چراکه تناقض نامناسبی را در خانه شما به وجود می‌آورند.
  • یک بخش از خانه را کانونی برای توجه قرار دهید. این بخش می‌تواند یک تکه هنری در اتاق پذیرایی باشد و یا یک میز پر از عکس‌های قدیمی. جلب توجه در هر اتاقی با اتاق‌های دیگر متفاوت است. بهترین گزینه برای جلب توجه در نظر گرفتن بخش ورودی خانه است چون هر شخصی در ابتدا ورودی منزل را مشاهده می‌کند.

همچنین بخوانید : نکات مهم در چیدمان خانه چیست ؟

  • برای چیدمان منزل حرفه‌ای باید وسایل را با فرش تنظیم کنید. در صورتی که فرش به اندازه کافی بزرگ باشد و همه سطح زمین را فرا بگیرد، منزل مجلل‌تر به نظر می‌آید. اگر شما اتاق کوچکی دارید پهن کردن یک فرش بهترین انتخاب است تا پهن کردن قالیچه‌های کوچک. دقت کنید تمام مبلمان و صندلی‌ها روی فرش قرار نگیرند و تنها فقط پایه‌های جلویی صندلی‌ها را روی فرش قرار دهید.
  • خانه را زیاد شلوغ نکنید. تصور نکنید که هرقدر وسایل تزیینی بیشتر باشند خانه لوکس‌تر و زیباتر می‌شود. سعی کنید در ابتدا بر روی وسایل ضروری اولویت‌بندی کنید. سپس از هرکدام از آن‌ها بهترین را انتخاب کنید. برای مثال مبل یک وسیله ضروری برای پذیرایی است به جای خرید وسایل تزیینی اضافی هزینه، بیشتری بر روی مبلمان خانه خود کنید.
    خطو خاک

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *